Adwokat rozwód Mińsk Mazowiecki

Adwokat rozwód Mińsk Mazowiecki

Masz problem ?

Adwokat rozwód Mińsk Mazowiecki

Planowanie rozwodu. Zastanawiamy się, od czego zacząć rozwód. Przede wszystkim należy znaleźć dobrego adwokata do rozwodu i nie patrzeć na regionalizację, tylko na specjalizację. Uważam, że wszyscy prawnicy powinni się specjalizować, albowiem nie każdy ekspert od prawa karnego będzie świetnym adwokatem do rozwodu. Tutaj ważna jest empatia i zrozumienie celu klientów. Istotne jest, aby mieć umiejętność słuchania i radzenia im według ich życzenia. Oczywiście pewne rzeczy są po prostu niemożliwe.

Znalezienie dobrego adwokata przeanalizowanie swojej sytuacji jest kluczowe. Razem dokonacie spisu ruchomości i nieruchomości w naszym majątku, spisu kosztów związanych z utrzymaniem dziecka. Dlatego nie zwlekaj i umów się z dobrym adwokatem, aby ten przeanalizował swoim profesjonalnym i doświadczonym okiem Twoją sytuację.

Wszystko zaczyna się od decyzji, aż w pewnym momencie trzeba przejść do działania. Działanie w tym obszarze jest niezbędne i konieczne. Dlatego też jeżeli czeka cię sprawa o rozwód, to musisz przeanalizować kilka istotnych okoliczności. Rozwiązanie małżeństwa niesie za sobą poważne skutki nie tylko psychologiczne, ale także finansowe. Dlatego też w tym obszarze musisz mieć pewność, co może się w przyszłości zdarzyć i co zrobić, żeby się jak najlepiej zabezpieczyć.

Alimenty – w jakiej wysokości?  Od 700 do 3000 zł. 

Kontakty – Czy można wniosek o kontakty oddalić? Oczywiście, że tak, ale należy mieć w tym zakresie podstawy. Nawet pozbawienie praw rodzicielskich nie zwalnia osoby z możliwości kontaktu z dzieckiem.

Najczęściej określa się kontakty co drugi weekend i jakiś dzień w tygodniu. Kontakty można również ustalić w sposób dowolny według życzenia stron. Ja zawsze zachęcam do znalezienia porozumienia w tym zakresie, aby obie strony mogły godnie wychowywać dziecko. W przypadku eskalacji konfliktu między stronami najbardziej ucierpi dziecko. Dlatego warto spotkać się z profesjonalnym pełnomocnikiem, który pomoże państwu w waszej sytuacji.

Adwokat –  Dzieci 

Kontakty z dziećmi 

Kolejną istotną kwestią, nad którą należy się zastanowić, to władza rodzicielska. Czy zostawić pełną władzę rodzicielską dla obojga rodziców czy też ograniczyć jednego z rodziców? Musimy również wiedzieć, co to oznacza w praktyce. Jakie mogą być skutki? Najczęściej i tak drugi rodzic jest uprawniony do współdecydowania o istotnych sprawach dziecka, takich jak wyjazdy, szkoła, leczenie, natomiast tak naprawdę zostaje ograniczony w czynnościach codziennych tak, aby jeden z rodziców, który sprawuje stałą i bezpośrednią piecze nad dzieckiem mógł sam decydować o tych sprawach związanych z dzieckiem. Jakie to ma znaczenie w praktyce? Szanowni państwo, osobiście zbyt często tego nie proponuję, albowiem w praktyce i tak w istotnych kwestiach dotyczących dziecka niezbędna jest obecność drugiego rodzica.

Adwokat rozwód Mińsk Mazowiecki

Opinie o mojej Kancelarii

Mińsk Mazowiecki

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl