Adwokat rozwód Łomianki

Adwokat rozwód Łomianki

Adwokat rozwód Łomianki

Czeka Cię rozwód i musisz podjąć decyzję ? Czy są łatwe rozwodu ? Jak dobrze się przygotować ? Zdecydowanie prostsze są rozwody kiedy nie ma dzieci, kiedy nie łączą was kwestie majątkowe jednakże rozwodów bez dzieci jest mało. W ogóle moim zdaniem rzadko kiedy są proste rozwody ;).

Dlatego też jeżeli czekacie rozwód, i myślisz o rozwodzie to musisz sam wewnętrznie podjąć taką decyzję a później z konsultować to z prawnikiem. Chciałabym zaznaczyć iż jestem pełnomocnikiem które często hamuje ludzi i nie zawsze namawia do rozwodu. Kiedy czuję jeżeli ktoś jest nieprzygotowany psychicznie nie daje od razu umowy do podpisania tylko proszę żeby zastanowili się kilka dni a ja umowę prześlę na e-mail.

Rozwód to naprawdę bardzo ważna decyzja w twoim życiu i uważam że niekiedy jest on konieczny. To jedyna droga do twojego szczęścia. Nie wyobrażam sobie życia w którym ludzie się męczą, płaczą, czują się zastraszeni, nie czują szczęścia. Wtedy należy podjąć decyzję a za decyzją idą postępowania ws. decyzję musi być przemyślana i świadoma.

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Adwokat rozwód Łomianki

Dzięki dobremu nastawieniu do rozwodu będzie ci łatwiej przejść cały proces rozwodowy. Gdyż nigdy nie wiadomo jak druga osoba się zachowa, czy będzie walczyła o dzieci, czy będzie walczyła o Majątek, czy będzie chciała dochodzić winę w procesie rozwodowym. Niekiedy przychodzimy i mówimy do prawnika że napewno będzie wojna. Okazuje się że nie jest tak źle.

Rozwody

Porady dla Klientów. Rozwody są obecnie jednymi z najczęstszych postępowań w sprawach cywilnych. 

Mówi się, że „rozwody są w modzie”.Przede wszystkim należy uważać na błędy podczas spraw rozwodowych.Pozew i dokumenty z tym  związane powinny być jasne i precyzyjne.

Błędy mogą znacznie przedłużyć proces.Czy to na znaczenie? Tak! Wpływa to na szybkość postępowania.Prawnik do rozwodu dokłada wszelkich starań w prowadzeniu sprawy. Najpierw ustalamy strategię, a następnie przygotowujemy dokumenty.

Stan faktyczny winien zostać opisany spójnie i jasno. Konieczna jest stosowana argumentacja 

Pamiętaj, że zapadające orzeczenia są bardzo ważne❗️

Prawnik do rozwodu

Czy potrzebny mi prawnik do rozwodu? Zdecydowanie tak! Udział prawnika jest w mojej ocenie wskazany.  Koszty nie są duże, zaś konsekwencje braku prawnika są bardzo bolesne❗️

Sytuacja strony może się zmieniać. Udział prawnika jest zasadny, aby w konkretnych okolicznościach reagować na działania strony przeciwnej.

Niestety często podczas rozwodu małżonkowie są wobec siebie bezwzględni.

Prawnik 

Trzeba w szczególności dopilnować uregulowania kwestii związanych z dziećmi, albowiem w przeciwnym przypadku strony mogą mieć później duże problemy. Wyobraźmy sobie na przykład sytuację związaną z kontaktami z małoletnim dzieckiem. Wydaje nam się, że wszystko będzie w porządku i z pewnością nie będziemy mieli problemów z kontaktami. Okazuje się jednak, że po rozwodzie dziecko nie chce się z nami wiedzieć, albo nie chce iść do drugiego rodzica. Dzieci, które są wprowadzane w konflikt rodziców, same doznają konfliktu lojalnościowego. Wybierają jednego rodzica, a drugiego odrzucają.

Dziecko i rozwód 

Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby dziecko nie jest doznało takiego konfliktu i nie musiało nigdy dokonywać wyboru. W związku z tym warto podpisać między rodzicami odpowiednie porozumienie, które pozwoli na uniknięcie konfliktów.

Alimenty

Tak, porozumienie rodzicielskie może wprowadzić zasady między wami, określić kontakty oraz wysokość świadczenia alimentacyjnego. Dzięki temu z pewnością unikniesz w przyszłości wielu problemów.

Adwokat  Łomianki

Jako adwokat specjalizujący się w sprawach rozwodowych uważam, że nie warto podejmować się spraw samemu. Mam doświadczenie w sprawach, w których rozwód miał być prosty, czyli bez orzekania o winie i w tych trudniejszych, czyli z orzeczeniem o winie. W związku z tym wiem, jak ważne są procesowe rzeczy, które należy odpowiednio złożyć w sądzie. W niniejszym wpisie chciałabym wskazać państwu zasady ustanowienia pełnomocnika w sprawie o rozwód. Ustanowionym pełnomocnikiem w sprawie o rozwód może być adwokat albo radca prawny. Wybór może zostać dokonany na podstawie waszego wniosku, ale także możliwe jest powołanie z urzędu na państwa wniosek. Wtedy też sąd właściwy wydaje odpowiednie postanowienia w zakresie ustanowienia pełnomocnika z urzędu.

Adwokat  Łomianki

Adwokat jako pełnomocnik ustanowiony do reprezentacji to reprezentowania strony w sprawie o rozwód może udzielać dalszych pełnomocnictw aż do wypowiedzenia bądź wygaśnięcia pełnomocnictwa. Należy pamiętać, że adwokat może być ustanawiany do reprezentacji w jednej instancji albo reprezentacji w dwóch instancjach. Trzeba dopilnować, aby pełnomocnictwo zostało skonstruowane tak, abyście państwo mieli świadomość, czy adwokat jest tylko do jednej instancji czy też będzie państwa reprezentował w dwóch instancjach. Co będzie, kiedy przyjdzie apelacja? Wtedy też, jeżeli mamy pełnomocnictwo do jednej instancji. Wówczas nie mamy pełnomocnika, który będzie nas reprezentował przed sądem apelacyjnym. Stąd też istotne, abyś dopilnował tego w pełnomocnictwie.

Adwokat  Łomianki

Nasza Kancelaria nie tylko reprezentuje klientów postępowaniu w sprawie o rozwód przed Sądem, ale również pomoże sporządzić niezbędne dokumenty w tym obszarze. Dobieramy naszych prawników zgodnie ze specjalizacją.

Warto w pierwszej kolejności umówić się na spotkanie z adwokatem, osobiście bądź online. Wtedy możesz poznać praktyczny punkt widzenia na twoją sprawę. W twojej sprawie mogą zaistnieć różne sytuacje, np. brak zgody małżonka na rozwód, rozwód z wyłącznej winy, alimenty dla małżonka po rozwodzie, wysokie alimenty na rzecz dzieci, niesprawiedliwy podział majątku, pozbawienie władzy rodzicielskiej, sprawy karne, takie jak znęcanie.

Adwokat  Łomianki

Przystępując do sprawy rozwodowej musisz mieć w pełni świadomość konsekwencji. Kilka najważniejszych punktów w zakresie skutków prawnych orzeczenia rozwodu:

W pierwszej kolejności z punktu psychologicznego rozwody mogą mieć poważne konsekwencje dla psychiki. Oprócz spadku poczucia własnej wartości i ogromnego stresu, rozwód może spowodować daleko idące skutki uboczne w twoim zdrowiu, np. Depresję, dlatego też niezbędna jest niekiedy pomoc psychologiczna. Moi klienci często zmuszeni są również szukać pomocy u psychologa bądź psychiatry. I nic dziwnego, bo rozwód to naprawdę bardzo stresujący czas. Wobec tego musisz wiedzieć, że rozwód niesie ze sobą poważne skutki psychologiczne.

Oprócz kwestii psychologicznych istotne są również kwestie ekonomiczne. Jeżeli nastąpi między wami rozpad pożycia małżeńskiego i sąd orzeknie rozwód, wówczas ustaje między państwem wspólność majątkowa. Oznacza to, że od tego momentu każdy działa na własny rachunek.

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Alimenty 

 

Musimy być również świadomi jakie są konsekwencje rozwodu.Dla przykładu alimenty na dzieci ? Czy analizowaliście to ?

Alimenty  a opieka naprzemienna

Często zastanawiacie się co z Alimentami gdy wybierzecie opiekę naprzemienną. Zdarzają się sytuacje że nie chcemy określić opieki naprzemiennej gdyż chcemy Alimenty. Jednakże Szanowni państwo tak do końca nie jest gdyż możemy określić opiekę naprzemienną oraz ustalić że jeden z rodziców dla przykładu ojciec który zarabia więcej będzie partycypował w określonej kwocie tytułem alimentów.

Opieka naprzemienna

Zdarzają mi się sytuacji w mojej pracy zawodowej jako adwokat że sąd określa opiekę naprzemienną i wpisuje dla przykładu od jednego z rodziców dla przykładu od ojca na rzecz małoletnich kwotę  300 zł.. Wyobraź my sobie sytuację że matka dzieci nie chce opieki naprzemiennej gdyż nie ma pewności że ojciec będzie regularnie partycypował w kosztach np. związanych ze szkołą. A może warto znaleść porozumienie? 

Zdecydowanie pieniądze są ważne. 3.000 zł. Alimentów ? Czy to mało czy dużo ?👮‍♀🏤🏣🏦

 

Zdecydowanie dobrze żeby był plan i strategia. Ty musisz wiedzieć co jest krok po kroku żeby mieć pewność i czuł/a się spokojny. 

 

Adwokat rozwód Łomianki

Opinie o mojej Kancelarii

Łomianki

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl