Adwokat rozwód Grójec

Adwokat rozwód Grójec

Rozwód.
Czy mogę sam złożyć pozew o rozwód? Czy żona musi wyrazić zgodę na rozwód bez orzekania o winie? Ile trwa rozwód bez orzekania o winie? Ile czeka się na rozwód bez orzekania o winie? Ile trwa rozwód z orzeczeniem o winie? Czy dzieci będą przesłuchane w sprawie o rozwód? Co zrobić, aby szybko się rozwieść? Czy muszę dzielić majątek w sprawie o rozwód? Co zrobić, kiedy nie mam rozdzielności majątkowej? Co zrobić, kiedy chcę rozdzielność majątkową? Kiedy dokonać podziału majątku? Czy mogę iść na mediację? Co się stanie, kiedy nie chcę rozwodu?

Adwokat rozwód 

Tak, te wszystkie pytania nurtują osoby, które planują rozwód. Zatem zacznijmy od początku. Niewątpliwie jest to bardzo trudny czas i trzeba na rozwód patrzeć kompleksowo. Gdy powód i pozwany w pozwie wyrażają zgody na rozwód bez orzekania o winie, wówczas jest szansa, że wasze małżeństwo zostanie rozwiązane na jednej rozprawie. Na rozwód bez orzekania o winie muszą zgodzić się dwie strony. A jakie skutki są rozwodu bez orzekania o winie? Wszystko opiera się na kwestii finansowej. W takiej sytuacji alimenty można uzyskać tylko w wyjątkowej sytuacji.

Adwokat rozwód Grójec

A zatem konsekwencją rozwodu, podczas którego zapadł wyrok bez orzekania o winie jest to, iż można wnieść o alimenty od drugiej strony, kiedy jedna ze stron znajduje się w niedostatku. Wyobraźmy sobie małżeństwo, nazwijmy ich Michał i Agnieszka. Zgodnie ustalili, że chcą rozwodu bez orzekania o winie i taki też zapadł wyrok. Sąd był zobowiązany w zakresie ich wniosków, stąd też nie ingerował w kwestie związane z przyczyną rozpadu pożycia małżeńskiego. Jednakże jeden z małżonków zachorował i Michał znalazł się w złej sytuacji finansowej. Nie stać go było na wynajęcie mieszkania i popadł w długi. Wówczas skierował przeciwko swojej byłej żonie pozew o alimenty. Co zrobił sąd?

Alimenty 

Tak zasądził alimenty na rzecz byłego męża. Dlatego też jeśli zdecydujesz się na rozwód bez orzekania o winie, musisz wiedzieć, że obowiązek alimentacyjny wygasa, jeżeli zawrzesz kolejne małżeństwo. Ponadto ten termin jest określony maksymalnie pięć lat od orzeczenia rozwodu. Oczywiście w polskim orzecznictwie zdarzały się sytuacje, w których ten termin został przedłużony.

Rozwód bez orzekania 

A zatem decydując się na rozwód bez orzeczenia o winie będziesz musiał być świadomy konsekwencji. Jeżeli natomiast chcesz rozwodu bez orzeczenia o winie, a nie masz małoletnich dzieci, nie będzie konieczności powoływania żadnych świadków, zaś przebieg rozprawy być może będzie szybki i satysfakcjonujący. Sąd nie będzie ingerował – wyda wyrok.

 

Adwokat rozwód Grójec

Obszar właściwości miejscowej Sądu Okręgowego w Radomiu obejmuje:

Sąd Rejonowy w Grójcuotwiera się w nowym oknie

dla gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Stromiec, Tarczyn, Warka i Wyśmierzyce,

Sąd Rejonowy w Kozienicachotwiera się w nowym oknie

dla miasta Pionki oraz dla gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Pionki i Sieciechów,

Sąd Rejonowy w Lipskuotwiera się w nowym oknie

dla gmin: Chotcza, Ciepielów, Iłża, Lipsko, Rzeczniów, Sienno i Solec nad Wisłą,

Sąd Rejonowy w Przysuszeotwiera się w nowym oknie

dla gmin: Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Wieniawa i Wolanów,

Sąd Rejonowy w Radomiuotwiera się w nowym oknie

dla miasta Radom oraz gmin: Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia Letnisko, Kowala, Przytyk, Skaryszew i Zakrzew,

Sąd Rejonowy w Szydłowcu

dla gmin: Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko, Szydłowiec i Wierzbica,

Sąd Rejonowy w Zwoleniuotwiera się w nowym oknie

dla gmin: Gózd, Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów i Zwoleń

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl