rozwód

Wina męża. Wina żony ? Znęcanie się ? Zdrada ?

TAK WINA : Stosowanie przemocy psychicznej wobec współmałżonka  stanowi okoliczność, która pozwala przypisać winę małżonkowi za rozpad małżeństwa, a więc można skutecznie ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie.

Przemoc psychiczna w małżeństwie jest trudna do rozpoznania i niezwykle ciężko jest ją udowodnić. Polega bowiem na przemyślnym manipulowaniu drugą osobą, powolnym utwierdzaniu ją w przekonaniu, że jest nic nie warta, nic nie potrafi.  Sadysta  uzależnia od siebie własną ofiarę i coraz bardziej gnębi. Psychiczny terror bywa często gorszą gehenną niż cielesne znęcanie się.

 

JAKIE DOWODY W SĄDZIE PRZY ROZWODZIE?

1.ŚWIADKOWIE.   

Większość kłótni rodzinnych odbywa się bowiem bez udziału osób trzecich, więc o świadków naocznych takich zdarzeń raczej trudno, jednakże w postępowaniu rozwodowym na świadka można powołać osoby, którym małżonek będący ofiarą przemocy psychicznej się zwierzał, a więc np. rodzina, przyjaciele, jak również osoby, które są np. wspólnymi znajomymi małżonków, i w których obecności doszło do incydentów świadczących o istniejącej przemocy, jak np. wulgarne odnoszenie się do współmałżonka.

2. NAGRANIA 

Małżonek będący ofiarą przemocy psychicznej jest zazwyczaj wycofany, zastraszony, i boi się nagrywać !!!

W przypadku zdrady – nagrywaj rozmowy, zostawiaj podsłuchy !

NIE ! Mówię NIE ! NIE bójcie !

3. SMS-y

Dowodem w przypadku wykazywania zaistnienia przemocy psychicznej mogą być również sms-y, e-maile, czy listy w których małżonek ubliża czy używa wulgarnych słów wobec współmałżonka, jak również nagrania pozostawione na poczcie głosowej telefonu współmałżonka dręczonego psychicznie, podczas których drugi małżonek daje upust swym negatywnym emocjom i go znieważa

4. OPINIE LEKARZY

5. ….

6. ….

Więcej o dowodach przeczytasz na moim blogu

Ostatnio mój pozew miał dowodów tyle że zmiesiły się na 450 stronach 😉

Toner w drukarce skończył się

A drukarka zaczęła parować!

A wina w sądzie WYGRANA !

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń