Home rozwód Sprawa rozwodowa w Warszawie – Historia – Żona zmieniła zdanie

Sprawa rozwodowa w Warszawie – Historia – Żona zmieniła zdanie

by ADWOKAT MARTA WNUK
Sprawa rozwodowa w Warszawie

Sprawa rozwodowa w Warszawie. Właśnie wyszłam z rozprawy rozwodowej, która odbyła się w sądzie Okręgowym w Warszawie.

Sąd – Rozwód  w Warszawie

 

Chcę się z wami podzielić tym doświadczeniem, aby przybliżyć wam, co może was spotkać na sali sądowej. Uwierzcie mi – może zdarzyć się dużo…

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Rozwód

Na początku żona zadeklarowała mężowi, że chce rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie oraz chce alimenty na dziecko w wysokości 1000 zł. Przyszedł do mnie klient, pan Paweł,  który powziął wątpliwość co do zamiaru żony, ponieważ w jej telefonie przez przypadek zobaczył telefon do adwokata.

Sprawa rozwodowa w Warszawie

Historia zmiany stanowiska

Dlatego poprosił mnie kilka dni wcześniej, abym przyszła jednak do sądu i przeprowadziła rozprawę bez orzekania o winie. Powiedziałam mu, że skoro żona nie odpisała jeszcze na pozew, to nie znamy jej stanowiska.

Pan Paweł mówił, że nie weźmie adwokata i na pewno będzie rozwód bez orzekania o winie oraz alimenty na rzecz dziecka wysokości 1000 zł.

Powtarzałam mu, że dopóki nie mamy odpowiedzi, to nie możemy stwierdzić, czego tak naprawdę chce żona.

Sprawa rozwodowa w Warszawie – Zaskoczenie

Stało się tak, jak przewidywałam, a pan Paweł mocno się zdziwił… Co się wydarzyło? Oczywiście żona przyszła z nowym pełnomocnikiem, z którym przygotowała odpowiedź na pozew, liczący aż 23 strony! W odpowiedzi na pozew stwierdziła, że chce rozwiązać małżeństwo z wyłącznej winy powoda – czyli mojego klienta.

Dodatkowo z uwagi na to, że jej zdaniem wina leży wyłącznie po stronie męża, zażądała również alimenty na rzecz swoją w wysokości 2.500 zł. Ponadto wniosła o alimenty w zakresie dziecka w wysokości 3.500. Reasumując, zażądała aż 7000 zł!

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Wysokie alimenty 

Do odpowiedzi na pozew dołączyła 200 paragonów i faktur świadczących o tym, ile wydaje na rzecz dziecka. Z materiału dowodowego wynika, że długo przygotowywała się na ten proces.

Przede wszystkim zbierała dowody, aby pokazać, że wina leży po stronie męża. Dlatego pamiętajcie – ja zawsze powtarzam swoim klientom, aby zachować ostrożność. Dopóki nie znamy odpowiedzi na pozew, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak dalej potoczy się sprawa.

Sprawa rozwodowa w Warszawie

Dlatego pamiętajmy, że każdym etapie można zmienić zdanie. W prowadzonej przeze mnie ostatnio sprawie zmiana nastąpiła w drodze apelacji od wyroku Sądu Okręgowego.

Co robić, kiedy druga strona zmienia stanowisko w sprawie? Należy skierować do sądu prośbę o odroczenie termin rozprawy i umożliwienie ustosunkowania się do odpowiedzi na pozew. Teraz to my musimy zająć stanowisko.

Zbieranie dowodów

Należy zebrać dowody na rzecz winy żony oraz na to, że nie ponosicie wskazanych przez nią kosztów związanych z  dzieckiem.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Wnuk prowadzi sprawy – rozwód, alimenty, kontakty z dziećmi, podział majątku w Warszawie. W trudnych sprawach również w całej Polsce. 

Przede wszystkim należy wnikliwie zapoznać się z treścią jej pozwu i ustosunkować się do twierdzeń w nich zawartych.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Sprawa rozwodowa w Warszawie

Pamiętajcie, że nic tak nie dzieli ludzi jak sprawy sądowe i pieniądze. Są ludzie, którzy za 50 zł posuną się do najgorszych rzeczy… Uwierzcie mi, że jako adwokat widziałam już wiele…

Należy mieć strategię procesową

Dlatego trzeba konsultować wszystko z profesjonalnym pełnomocnikiem.

Oczywiście to jest moje zdanie. Zajmuję się rozwodami blisko 12 lat. Dużo widziałam i czasem udaje mi się przewidzieć, co druga strona zrobi.

Pamiętajmy, że sprawy rozwodowe najczęściej są trudne i kosztują sporo nerwów. Dlatego jeśli czeka cię rozwód, bądź ostrożny i najlepiej zwróć się o pomoc do adwokata.

 

Przeczytaj więcej:

Jak przygotować się do rozwodu?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]