Home rozwód Rozwód Problemy – Najczęstsze problemy podczas rozwodu

Rozwód Problemy – Najczęstsze problemy podczas rozwodu

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód Problemy

Rozwód Problemy. Najczęstsze problemy podczas rozwodu.

Rozwód to decyzja na lata i niewątpliwie wiążą się z tym konsekwencje.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Sprawa sądowa to tylko sprawa, zaś życie to życie. W związku z tym będziecie musieli nauczyć się żyć na nowo i oswoić się z sytuacją. Dlatego też decyzja o rozwodzie nie może być spontaniczna i  nieprzemyślana.

💒🏦💒🏦

Za rozwodem idą konsekwencje – nie tylko prawne, ale też i psychiczne, materialne.

Musimy zadać sobie pytanie – co z dziećmi ? Co z majątkiem? Z kim zostanie dziecko? 🖤

Należy rozważyć, czy wychowywać dziecko w systemie opieki naprzemiennej.

Często udaje się znaleźć porozumienie, dzięki czemu dobro dziecka nie jest zagrożone. Najczęściej – 80% przypadków w polskim orzecznictwie – dziecko zostaje przy matce, zaś ojcu określa się tak zwane kontakty. W określonych przypadkach opieka naprzemienna sprawdza się i jest jedną z lepszych form wychowania dzieci. Oczywiście każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie.

Dlatego też jeżeli jesteś mężczyzną i dążysz do tego, aby dziecko zostało przy tobie, to musisz wykonać dużo pracy i udowodnić, że dziecko będzie bardziej szczęśliwe właśnie z tobą. Wyrok lub postanowienie sądu określające, że dziecko zostaje przy ojcu, nie jest już rzadkością! 🏡

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Rozwód Problemy

Matka i ojciec co do zasady mają takie same prawa.

Dlatego zawsze należy podejmować decyzje z uwzględnieniem dobra małoletniego dziecka.

Nie możemy patrzeć na sytuację poprzez stereotypy, tylko podjąć właściwą decyzję z uwagi na dobro dziecka. Jeżeli dziecko chce zostać z ojcem, a ojciec ma stabilną pracę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało. 💰

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dlatego tak ważne jest uwzględnienie dobra dziecka i przeprowadzenie w tym zakresie badań. Kto decyduje o tym, przy kim dziecko zostaje?

Jeżeli rodzice są niezgodni, to tak naprawdę decyzję podejmuje dziecko [jeżeli ma więcej niż 5 lat]. Uwzględnia się również sytuację materialną rodziców.

Duże znaczenie ma także to, gdzie dziecko chodzi do szkoły bądź przedszkola, gdzie i w jakim systemie rodzice pracują.

Te wszystkie rzeczy mają ogromne znaczenie w sprawie.  💰💸

Inną kwestią sporną w sprawach o rozwód są alimenty.

Chyba nikt nie lubi płacić, za to każdy lubi dostawać. Jeżeli nie znajdziemy porozumienia w zakresie z kim dziecko zostaje i sąd rozstrzygnie, że dziecko zostaje z jednym rodzicem, zaś drugi rodzic ma określone kontakty, to ten rodzic najczęściej zostanie zobowiązany do płacenia alimentów.

Obowiązek alimentacyjny to nie lada wyzwanie.

Ludzie kłócą się o pieniądze. Oczywiście rodzic, który opiekuje się dzieckiem na stałe chce, aby wysokość alimentów była jak najwyższa.

Rozwód Problemy

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Wnuk prowadzi sprawy – rozwód, alimenty, kontakty z dziećmi, podział majątku w Warszawie. W trudnych sprawach również w całej Polsce.

 

Więcej:

Często koszty utrzymania dziecka podawane przez małżonka są tak wysokie, że aż nierealne. 📈

Żeby wygrać sprawę o alimenty i podważyć ich wysokość, trzeba bardzo skrupulatnie opisać i wykazać, ile dziecko tak naprawdę kosztuje.

Zatem wracając do początku…

Rozwód

Najczęstsze problemy podczas rozwodu.

Tak – najczęstsze problemy to tak naprawdę dzieci i alimenty. Jeżeli chodzi o winę, moje doświadczenie nauczyło mnie, że w pewnym momencie ludzie są w stanie odstąpić od winy, albo ewentualnie przyznać się do tej winy i wziąć na siebie odpowiedzialność. Dlaczego? Nie chcą, żeby świadkowie byli przesłuchiwani, żeby kochanek zeznawał… ❤

 

🖤🖤 Dlatego też większość osób po upływie jakiegoś czasu jest w stanie w tym obszarze iść na kompromis.

🖤 Jeżeli chodzi o pieniądze i dzieci, o ten kompromis jest bardzo ciężko. Dlatego tak bardzo ważne jest staranne przeprowadzenie sprawy od początku do końca. Przede wszystkim miejmy na uwadze dobro dzieci!

Pamiętajcie, że w sprawach rodzinnych najważniejsze są dowody. 🖤

Oczywiście dobry adwokat do rozwodu też się przyda!

 

Przeczytaj więcej:

Jak złożyć pozew o rozwód?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]