Home rozwód Rozwód i co dalej?

Rozwód i co dalej?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód i co dalej 

Rozwód i co dalej?

Czeka cię rozwód i zastanawiasz się, co dalej? Pomyśl, zanim się zdecydujesz… 

Szukasz w Internecie informacji? Tutaj należy się zatrzymać…

Chcę ci uświadomić, że wpisy, które znajdziesz w internecie, nie zawsze okażą się pomocne...

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Uwielbiam klientów, którzy wiedzą lepiej niż mecenas… Pani mecenas, ja przeczytałem, że…; moja działka – dom pobudowaliśmy na mojej ziemi, a żonie nic do tego;

A co do alimentów – alimenty to ludzie mają po 500 zł, też chce takie – a jak chce wysokie alimenty – to niech idzie do diabła!!!

Źle Pan przeczytał… ❤️🤣 Nie zawsze tak jest… alimenty mogą być nawet w wysokości 30.000 zł. Kalkulator Alimentów – Alimenty – ZRÓB TO!

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM

🎥  Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 

🎥  Rozwód z Manipulantem 

Rozwód początkowa faza

Uwaga!

Nie jestem adwokatem, który obieca „wygraną” – prawda jest taka, że ludzie idą tam, gdzie ktoś powie to, co chcą usłyszeć… 👏

Jednakże ja się nie zmienię i będę mówiła głośno – bądź dobrym i uczciwym człowiekiem! Kobiety zakochują się w słowach, a w szczególności te, które w dzieciństwie nie dostały wystarczająco dużo atencji od ojca. Dysfunkcja w rozwoju dziecka i pewności siebie odzywa się teraz ❗️❗️❗️ Dorosła kobieta chce być kochana i woła o miłość ❤️ Dlatego cokolwiek powie jej mężczyzna, ona uwierzy… A kiedy życie zweryfikuje słowa, pojawia się problem…

Oczywiście są niekiedy bardzo trudne sytuacje takie jak Rozwód z Narcyzem – Najgorszy rozwód

Spójrz na sprawę realnie. Spójrz na życie bez różowych okularów. Powiedz „dość” i idź do przodu❗️❗️❗️ Nikt nie ma łatwo, taki urok życia. Od nas zależy, jak odbieramy rzeczywistość. Jeśli małżonek cię szantażuje, zrób z tym porządek!!! 

Czeka cię zmiana w życiu? Walcz z uśmiechem na twarzy i idź do przodu!

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Pamiętaj – każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie.

Od tego zależą twoje losy i przyszłość…

Błędy, które można popełnić przy rozwodzie, są poważne. Dlatego nie wahaj się zwrócić o pomoc do dobrego adwokata od rozwodów!

Rozwód  – Dla przykładu

W ostatnim czasie do mojej kancelarii przyszedł klient, który stwierdził, że w Sądzie Okręgowym toczy się rozwód, o którym wcześniej nie wiedział. Dopiero kiedy komornik zajął mu kwotę 10 000 zł dowiedział się, iż zostało wydane postanowienie w zakresie alimentów. Wysokość alimentów wynosiła 10 000 zł miesięcznie na troje dzieci.

Prawdą jest, iż mój klient dobrze zarabia, jednakże koszty, które zostały przedstawione w zakresie dzieci, są nierzeczywiste. Dodatkowo żona przed sądem podała nieprawidłowy adres. Zaskakujące jest to, iż w trybie pilnym sąd wydał postanowienie w zakresie alimentów… Tak szybko?!

Strony mogą wnosić o zabezpieczenie – dla przykładu zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletnich dzieci określonej kwoty na czas trwania postępowania. 

Z uwagi na fakt, iż niekiedy rozwody trwają pięć lat, jest to uzasadnione. ⚠️

W związku z powyższym należy mieć na uwadze, iż jeżeli rozwód się zbliża, to należy pilnować sprawy.

Czytaj więcej: Jak przygotować się do rozwodu?

Nie kombinuj przy rozwodzie

Niekiedy przeoczenie [brak odbioru ] dokumentów sądowych nie zwalnia nas z odpowiedzialności. 🔥

„Nie odbiorę pozwu, nie odpiszę, nie stawię się i co mi zrobią? Okazuje się, że dużo!

Ostatnio moja klientka martwiła się, że mąż nie odbierze pozwu… Szybko ją uspokoiłam i powiedziała, że będzie dobrze. I miałam rację – okazało się, że sąd na 1. rozprawie zasądził alimenty dla niej i 2 dzieci w wysokości 8500 zł! Na 2. rozprawie orzekł rozwód z jego winy. 💥

Taki cwaniak, że po terminie złożył apelację… 💥 Tak, to, że nie odbierzemy pozwu, nie zwalnia nas z odpowiedzialności!!!

Wiesz, czego Sąd nie lubi? Cwaniaków. Często trafiają do mnie klienci, którzy twierdzą, iż sąd zasądził im w trybie zabezpieczenia alimenty. 

Mimo że mają pieniądze, nie zapłacą! Dlaczego? Chcą pokazać Sądowi, że nie mają, że są biedni. Osobiście uważam, że jest to zła strategia procesowa.

Ułóż strategie procesowa tak aby była dostosowana do twoich potrzeb JAK POMAGAMY 💚

Wówczas wtedy musimy się liczyć z tym, iż będziemy dodatkowo obciążani wynagrodzeniem komornika (chociaż mam nawet jednego przyjaciela komornika, to co do zasady w takich sytuacjach nie polecam go poznawać…).

Wyobraźmy sobie sytuację, iż twoje dziecko ma pięć lat – wtedy też możesz przez najbliższe 20 lat słowo „komornik” zapisać w ulubionych łożyskach kosztów…

Rozwód i koszty

W związku z egzekucją są koszty… Często zapominamy, iż ta „przyjemność” bardzo dużo kosztuje. Dlatego też nie dopuść nigdy do tego aby, komornik ściągał z konta alimenty...  

Taka strategia procesowa nie jest korzystna! Dlatego też jeżeli nie zgadzasz się z postanowieniem sądu, polecam zaciągnąć chociażby pożyczkę, składać wniosek o uzasadnienie i wnieść zażalenie na niniejsze postanowienie.

Jednakże strategia „na cwaniaka” niestety sądu nie urzeknie. Uwierzcie mi, że sędziowie widzieli już wszystko i nie warto ich oszukiwać, bo może się to obrócić przeciwko nam.

Emocje emocjami, ale tutaj najważniejsze są przepisy.

A zatem sprawy rozwodowe są specyficzne i należy je rozpatrywać indywidualnie, gdyż różne sytuacje mogą się zdarzyć… W razie wątpliwości koniecznie zwróć się do adwokata, aby opracować odpowiednią strategię.

Rozwód Alimenty

Podam również inny przykład. Pan oszczędzał z małżonką pieniądze na studia dzieci i zostawiał na lokacie, której posiadaczem była małżonka.

Uznał, że w związku z tym, iż są odłożone pieniądze, na pewno nie dostanie wyższych alimentów, kiedy dzieci zaczną studiować.

Niestety, gdy dzieci poszły na studia, żona złożyła pozew o podwyższenie alimentów z kwoty 500 zł na 3000 zł. Oczywiście okazało się, że oszczędności, które były przeznaczone na rzecz dzieci i ich przyszłych studiów, w trakcie związku małżeńskiego zostały wybrane gotówką – jeszcze w trakcie trwania wspólności majątkowej.

A czy sprawę o Podział Majątku przemyślałeś ? Wzór wniosku o podział majątku

Szukam dobrego Adwokata do rozwodu w Warszawie „- wszystko zależy od specjalizacji. Uważam że specjalizacja jest bardzo ważna

KONTAKT ✅

 

Przeczytaj więcej:

Czego nie robić na rozprawie. Rozwód.

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]