Home rozwód Adwokat do sprawy rozwodowej

Adwokat do sprawy rozwodowej

autor ADWOKAT MARTA WNUK
Adwokat do sprawy rozwodowej

Adwokat do sprawy rozwodowej. Czy jest potrzebny?

Adwokat do sprawy rozwodowej

Moim zdaniem zdecydowanie tak! Nie mówię tak dlatego, że z tego żyję. Mówię, bo wiem, jakie są konsekwencję i ile osób cierpi przez błędy podczas rozwodu. Czasem naprawdę wystarczy jedna konsultacja telefoniczna i określenie tego, czego potrzebujesz, a czego nie.

Jeżeli zależy ci na tym, aby cała rodzina nie chodziła do sądu i po prostu chcesz spokojnie przeprowadzić ten rozwód, to zdecyduj się na pomoc. Dobry adwokat bez wątpienia pomoże ci jak najlepiej przejść przez rozwód.

Jeżeli chodzi o moją dyspozycję, to służę pomocą. Mogę również polecić współpracującego ze mną adwokata.

Przede wszystkim pamiętaj, że możesz rozwieść się już na jednej rozprawie! Możesz też męczyć się 5 lat… Wybór należy do ciebie.

Adwokat do sprawy rozwodowej

Adwokat do sprawy rozwodowej – koszty 

Koszt pomocy prawnej. Oczywiście koszty różnią się w zależności od kancelarii. Nie ma jednego cennika. Koszt konsultacji oscyluje w granicach 150 złotych, napisanie pozwu o rozwód zaczyna się od 500 zł., zaś koszty prowadzenia sprawy rozwodowej zaczynają się od 2500 złotych.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Dodatkowo należy ponieść opłaty sądowe – opłata od pozwu o rozwód jest stała i wynosi 600 zł.

Zgodnie z nowymi przepisami (2019 r.) w przypadku rozwodu bez orzekania o winie Sąd zwróci połowę, a drugi małżonek 150zł. A zatem w przypadku porozumienia rozwód będzie kosztował 150 zł.

Adwokat do sprawy rozwodowej

Adwokat do sprawy rozwodowej –  Negocjacje

Przed złożeniem ostatecznego pozwu o rozwód adwokat może przeprowadzić negocjacje przedrozwodowe. Osobiście uważam, że w niektórych sprawach są one potrzebne, a nawet kluczowe.

Takie negocjacje niewątpliwie mogą ułatwić przebieg dalszego postępowania.

BEZ WINY 

Rozwód bez orzekania o winie ma swoje zalety i wady. Co możesz zyskać?

Więcej: Rozwód bez orzekania o winie. Czy warto bez orzekania o winie ? Rozwód bez winy

CZYJA JEST WINA?

Rozwód z wyłącznej winy jednego małżonka? Przede wszystkim polecam skontaktować się z adwokatem – niech opowie ci, jak to wygląda w praktyce. Po 4 latach możesz usłyszeć, że Sąd oczywiście widzi winę drugiego małżonka, jednakże ty też ponosisz winę! Tak to właśnie bywa… Dlatego zastanów się, zanim zdecydujesz się na taki pozew. Rozwód z winy obu stron Kiedy jest to możliwe? Czy to moja wina?

Adwokat w rozmowach pomaga w uzgodnieniu warunków odejścia, określa sposób podziału majątku, zasady opieki nad dziećmi i wysokość świadczeń alimentacyjnych.

Ja zawsze staram się z małżonkami rozmawiać i znaleźć rozwiązanie. Pamiętaj, aby w rozmowie z adwokatem się otworzyć i być szczerym! Tylko współpraca z obu stron daje szansę na zadowalający werdykt w sądzie.

Więcej:

Podział majątku po rozwodzie Pieniądze na koncie

Podobne wpisy

Skomentuj

Umów się na Konsultacje [Płatną]