Home rozwód Ratowanie na siłę Nie chcę rozwodu

Ratowanie na siłę Nie chcę rozwodu

by ADWOKAT MARTA WNUK
Ratowanie na siłę Nie chcę rozwodu

Ratowanie na siłę Nie chcę rozwodu

Ratowanie na siłę Nie chcę rozwodu. To, co mamy najcenniejsze, to czas. Wiele osób, które przychodzą do kancelarii i które poznaję, mają w sobie mechanizm ratowania kogoś na siłę. Nie zgadzają się na rozwód, nie chcą dać odejść partnerowi czy partnerce i grożą zadośćuczynieniem. Chcą utrzymać relację za wszelką cenę.

W mojej ocenie jest to absolutnie niezrozumiałe. Oczywiście inaczej wygląda sytuacja, kiedy małżonkowie mają małoletnie dzieci z uwagi na konsekwencje wychowania w dysfunkcyjnej rodzinie.

JAK POMAGAM ❓

Czy ratowanie na siłę ma sens?

Jeżeli chodzi o samą relację męsko-damską, to w mojej ocenie najcenniejszy jest właśnie czas. Szkoda każdej sekundy na człowieka, który nie jest nami zainteresowany. Ludzie powinni dobrać się pod kątem wartości, wspólnych celów i mówić jednym językiem. Jeżeli są rozbieżności, wówczas dochodzi do konfliktów i któryś z partnerów wycofuje się z relacji. Okazuje się, że ich oczekiwania wobec życia są zupełnie inne…

Wiem jedno – ratowanie na siłę nie ma po prostu sensu. Nawet kiedy przedłużamy proces rozwodowy, wciąż jesteśmy w tej samej energii. Uważam, że pewne etapy w życiu należy zamknąć, aby otworzyć się na nowe. Tak też jest ze sprawami rozwodowymi. Jeżeli będziemy przedłużać ten proces, wciąż będziemy tkwić w tej złej energii, która nie pozwoli nam otworzyć nowych drzwi…

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Dlaczego tak trudno zapomnieć o drugiej osobie? Ratowanie na siłę Nie chcę rozwodu

Przyczyn rozpadu małżeństwa można podawać wiele. Najczęstszą jest osoba trzecia – kochanka, teściowa, a nawet kolega, który wyciąga na wódkę. Generalnie ludzie nie nie pracują nad swoimi granicami. Nikt nas nie nauczył ich pilnować i chronić naszych interesów. W dzisiejszych czasach te granice się rozluźniły. Zmienia się mentalność.

Więcej: Jak uwolnić się z toksycznej relacji? Jak uregulować sprawy z dzieckiem?

Warto czasem pomyśleć nad swoimi granicami oraz celami. W przypadku odejścia drugiej osoby należy zamknąć za sobą drzwi. Dopiero wtedy można wejść w nową relację. Niestety, bardzo trudno jest zapomnieć o osobie, z którą przed chwilą byliśmy w toksycznym związku. Dlaczego? Bo życie z taką zaburzoną osobą było jak rollercoaster. Zaczyna nam tego brakować. Dlatego trzeba pracować nad sobą i nad naszą podświadomością. Musimy pogłębiać wiedzę psychologiczną i lepiej rozumieć rządzące nami schematy.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Nie chcę rozwodu – film

Jeżeli jednak mimo niepokojących sygnałów zdecydujesz się walczyć o związek, bo wierzysz, że uda Ci się zmienić drugą osobę, zachęcam, abyś przedtem obejrzał/a mój filmik na YouTubie, który być może pozwoli Ci zrozumieć sytuację, w jakiej się znalazłeś/aś -> Nie chcę rozwodu – co robić?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]