Home Spadki Przedawnienie Adwokat

Przedawnienie Adwokat

by ADWOKAT MARTA WNUK
Przedawnienie

Przedawnienie Adwokat. Czasem zbyt długo czekamy na lepsze czasy… Nie idziemy do Sądu i czekamy… Aż spotka nas przedawnienie.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Jakie terminy?

Ważna zmiana. W dniu 9 lipca 2018 r. (ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r.) weszły w życie przepisy zmieniające terminy przedawnienia roszczeń w sprawach cywilnych, w tym m.in. zmianie uległ przepis art. 118 Kodeksu cywilnego.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Aktualnie przepis ten brzmi:

„Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi sześć lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata. Jednakże koniec terminu przedawnienia przypada na ostatni dzień roku kalendarzowego, chyba że termin przedawnienia jest krótszy niż dwa lata”.

Przedawnienie

Przedawnienie Adwokat

Pamiętaj – skrócono podstawowy termin przedawnienia roszczeń z dziesięciu lat do sześciu lat, natomiast w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej przedawniają się z upływem 3 lat.

Ważne! Zmianie uległ także sposób liczenia upływu terminu przedawnienia.

Pamiętaj –  bieg kończy się z upływem ostatniego dnia roku kalendarzowego.

Rozwiązanie to dotyczy tych jednak roszczeń, których okres przedawnienia wynosi dwa lata lub więcej.

W przypadku gdy termin przedawnienia roszczeń wynosi mniej niż dwa lata, pozostaje bez zmian.

Zgodnie z nowymi przepisami, w przypadku, gdy pozwanym będzie konsument, to sąd z urzędu będzie badał czy roszczenie jest przedawnione.

Jeżeli masz wątpliwości, polecam skonsultować się z dobrym adwokatem, który na spokojnie wszystko ci wyjaśni. Czasami wystarczy nawet godzinna konsultacja telefoniczna.

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]