Home rozwód Pozew rozwodowy – Od czego zacząć?

Pozew rozwodowy – Od czego zacząć?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Pozew rozwodowy

Pozew rozwodowy – Od czego zacząć?

Pozew rozwodowy – zawsze należy zacząć od konsultacji… Tak. Dopiero po konsultacji z adwokatem można przystąpić do pisania. Ponadto nie istnieje jeden wzór pozwu. Zaskoczony?

Po prostu musisz wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Każda sprawa jest indywidualna! Należy ją przeanalizować.

Zanim sprawa rozwodowa znajdzie finał na sali sądowej, musisz się do niej przygotować. Trzeba będzie wszystko dokładnie przemyśleć i podjąć kilka ważnych decyzji.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Pozew rozwodowy – Kiedy rozwód?

Jeśli między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego (zerwanie więzi ekonomicznej, emocjonalnej i fizycznej) można rozwiązać małżeństwo.

Pozew rozwodowy należy złożyć do wydziału cywilnego sądu okręgowego właściwego dla ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania małżonków.

Możesz sam napisać pozew albo skierować sprawę do profesjonalnego pełnomocnika. Jednakże zdecydowanie polecam tę drugą opcję.

Pozew rozwodowy – Pytania

Musisz zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim czy chcesz, aby wasze małżeństwo zostało rozwiązane bez orzekania o winie czy chcesz orzekać winę.

Ponadto jeżeli macie dzieci, trzeba ustalić, z kim mają zostać oraz uzgodnić alimenty.

Bardzo ważny jest opis w zakresie alimentów! Należy wyliczyć dokładne koszty utrzymania. 

Dla przykładu, na średnie miesięczne koszty utrzymania małoletniej składają się tj.: Wyżywienie. – ok. 600,00 zł/m-c; środki  czystości – ok. 100,00 zł/m-c; Kultura, sport – ok. 100,00 zł/m-c; Przedszkole   – ok. 300,00 zł/m-c; Dodatkowa opieka nad dzieckiem w trakcie choroby – ok. 350,00 zł/m-c; Lekarstwa, witaminy  – ok. 50,00 zł/m-c; Odzież – ok. 150,00 zł/m-c; Obuwie – ok. 100,00 zł/m-c; Wyposażenie pokoju –  ok. 50,00 zł/m-c; Wakacje ok. 50,00 zł/m-c; Święta  -ok. 50,00 zł/m-c; Leczenie stomatologiczne -ok. 25,00 zł/m-c; (rocznie 300 zł ) Udział w kosztach mieszkania – 500 zł./m-c. Możesz to przedstawić w formie tabelki.

Reasumując, koszty utrzymania dziecka szacuje się na 2.425,00 zł miesięcznie

Przede wszystkim skonsultuj to wyliczenie z profesjonalnym pełnomocnikiem.

Dlatego gdy powód wnosi o rozwód bez orzekania o kwestii winy, pozwany musi się zgodzić na tego rodzaju rozstrzygnięcie.

Więcej: Kalkulator Alimentów – ZRÓB TO!

Pozew rozwodowy

Pozew o rozwód 

W zależności od sprawy, w pozwie można złożyć również wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczenia.

Reasumując, w pozwie o rozwód trzeba przede wszystkim sformułować żądanie powoda, tj. ustalenie sposobu rozwiązania małżeństwa przez rozwód bez orzekania o winie.

Z pewnością masz dużo problemów ze sformułowaniem niniejszego  żądania, ale nie przejmuj się.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj”

 

W związku z tym, na poparcie tych okoliczności należy przedłożyć konkretne dowody.

Tak, to dowodami wygrywa się sprawy sądowe. 

Dowodami mogą być na przykład dokumenty, wyciągi, sms-y, wydruki, dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków i stron.

Dlatego zbieraj dowody i nie bój się. Zdarzają się sytuację, iż druga strona zmienia zdanie i na rozprawie stwierdza, że chce twoją winę. Możesz być jeszcze bardziej zaskoczony, gdy okaże się, że twój małżonek przyprowadził świadków…

W związku z tym przygotuj się do rozwodu! Porozmawiaj szczerze z adwokatem, wskaż swój cel i opracujcie wspólnie jak najlepszą strategię! Przede wszystkim pamiętaj o dowodach. W rozmowie z pełnomocnikiem koniecznie bądź szczery – dzięki temu będzie wiedział, jak ci pomóc!

 

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Wnuk prowadzi sprawy – rozwód, alimenty, kontakty z dziećmi, podział majątku w Warszawie i w Gdańsku. W trudnych sprawach również w całej Polsce.

 

Pozew rozwodowy – Przykład

Dla przykładu.

Działając w imieniu własnym  wnoszę o rozwiązanie przez rozwód małżeństwa powódki z pozwanym, zawartego w dniu 11 grudnia 1998 r. roku przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie z wyłącznej winy pozwanego.

Jeżeli masz problem z sporządzeniem pozwu, napisz do mnie bądź umów się ze mną na konsultację. Nie bój się walczyć o swoje prawa!

 

Więcej:

Pozew o rozwód – Nie chce rozwodu. Co zrobić?

Rozwód – Jak napisać pozew o rozwód ?

 

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]