Podział Majątku

Podział majątku w Sądzie?

Podział majątku w Sądzie. W przypadku gdy małżonkowie są w konflikcie i nie umieją porozumieć się co do majątku, koniecznie zwróć się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika.

 

Być może uda się mu porozumieć z drugim małżonkiem i jednak okaże się, że są szanse na szybki podział.

„Pani mecenas, nie mogę się z nim dogadać”

Moim klientom zawsze odpowiadam: „rozumiem, gdyby Pan/i mógł/a się porozumieć, to przecież nie byłoby rozwodu i podziału majątku. Teraz nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba działać”.

Co ja robię w takiej sytuacji?

W pierwszej kolejności piszę wezwanie, a następnie zaczynam z takim małżonkiem rozmawiać.

Tak to działa, małżonkowie (byli) nie porozumieją się, już to wiem. Kiedy do sprawy wchodzi pełnomocnik, ludzie zaczynają się otwierać i szukać rozwiązań.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dlatego głowa do góry.

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa. 

Podział majątku za porozumieniem stron jest najlepszą opcją nie tylko ze względu na prostotę takiego rozwiązania i brak ciągnących się sporów, ale także ze względu na wydatki.

Niestety przy procesie sądowym czas jest najgorszy. Składając wniosek do sądu o podział majątku musielibyśmy zapłacić 1000 zł.

Należy liczyć się także z kosztami związanymi z postępowaniem sądowym, takimi jak na przykład wynagrodzenie biegłego.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Tu wydatki się jednak nie kończą. Jeśli chcemy, aby podział majątku był dla nas jak najbardziej korzystny, warto zatrudnić adwokata albo wybrać się do radcy prawnego.

W tej kwestii wszystko będzie zależeć od indywidualnych stawek prawnika.

Powiem szczerze – o ile uważam, że rozwód (bez orzekania o winie i gdy nie macie dzieci) można przeprowadzić bez pełnomocnika, to do spraw cywilnych – podziału majątku proponuję pomoc. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ możecie stracić dużo pieniędzy.

Do jakiego Sądu składać? – Podział majątku

W sprawie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami właściwy jest sąd miejsca położenia majątku, a jeżeli wspólność ustała przez śmierć jednego z małżonków – sąd spadku.

W każdym przypadku Sąd Rejonowy – bez znaczenia jest wartość majątku wspólnego.

Sądem właściwym będzie sąd, w okręgu którego znajduje się majątek wspólny. Jeśli majątek jest większy, a wchodzące w jego skład przedmioty znajdują się w różnych miejscach, to wnioskodawcy służy możliwość wyboru sądu, do którego złoży wniosek.

 

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa. 

Historia małżeńska z Warszawy

Pan o imieniu X chciał odejść od żony, gdyż nie chciał już z nią żyć. Żona chciała szantażować go, że nie pozwoli odejść, chyba że przepisze cały majątek – dom w Otwocku, mieszkanie na Mokotowie, mieszkanie w Wilanowie, działkę w Radości pod Warszawą. Pan X był skłonny to zrobić. Ale moment… Przecież wina w rozpadzie pożycia jest po stronie żony! Nie pozwoliłam mu tego rozstrzygnąć w ten sposób! Trzeba realnie patrzeć na sytuację! Efekt – równy podział majątku i rozwód bez orzekania o winie.

 

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa. 

 

Czytaj także:

PODZIAŁ MAJĄTKU – SPOSOBY PODZIELENIA

PODZIAŁ MAJĄTKU -WNIOSEK NAJWAŻNIEJSZE RZECZY

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl