Podział Majątku

Podział majątku w Sądzie ?

Podział majątku w Sądzie .

W przypadku gdy małżonkowie są w konflikcie i nie umieją porozumieć się co do majątku. Koniecznie zwróć się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika.

Być może uda się jemu porozumieć z drugim małżonkiem  i jednak są szansę na szybki podział.

Zawsze swoim klientów mówię:

“Pani mecenas, nie mogę się z nim dogadać”

“rozumiem, gdyby Pan/i mógł/a się porozumieć to przecież nie byłoby rozwodu i podziału majątku. Teraz nie ma co się zastanawiać tylko trzeba działać.

Co ja robie w takiej sytuacji ?

W pierwszej kolejności  pisze wezwanie a następnie zaczynam z takim małżonkiem rozmawiać.

Tak to działa, małżonkowie (byli ) nie porozumieją się już to wiem. Kiedy do sprawy wchodzi pełnomocnik ludzie zaczynają się otwierać i szukać rozwiązań.

Dlatego głowa do góry.

Podział majątku za porozumieniem stron jest najlepszą opcją nie tylko ze względu na prostotę takiego rozwiązania i brak ciągnących się sporów, ale także ze względu na wydatki.

Niestety przy procesie sądowym myśle, że czas jest najgorszy.  Składając wniosek do sądu o podział majątku musielibyśmy zapłacić 1000 zł.

Należy liczyć się także z kosztami związanymi z postępowaniem sądowym, na przykład: wynagrodzenie biegłego itp.

Tu wydatki się jednak nie kończą. Jeśli chcemy, aby podział majątku był dla nas jak najbardziej korzystny, warto zatrudnić adwokata, albo wybrać się do radcy prawnego.

W tej kwestii wszystko będzie zależeć od indywidualnych stawek prawnika.

Powiem szczerze, o ile uważam że rozwód (bez orzekania o winie i gdy nie macie dzieci) można przeprowadzić bez pełnomocnika.

To spraw cywilnych – podziału majątku proponuję  pomoc. Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta ponieważ możecie stracić dużo pieniędzy.

Do  jakiego Sądu składać? – Podział majątku

W sprawie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami właściwy jest sąd miejsca położenia majątku, a jeżeli wspólność ustała przez śmierć jednego z małżonków – sąd spadku.

W każdym przypadku Sąd Rejonowy- bez znaczenia jest wartość majątku wspólnego.

Sądem właściwym będzie sąd w okręgu, którego znajduje się majątek wspólny. Jeśli majątek jest większy, a wchodzące w jego skład przedmioty znajdują się w różnych miejscach, to wnioskodawcy służy możliwość wyboru sądu, do którego złoży wniosek.

Czytaj także:

PODZIAŁ MAJĄTKU – SPOSOBY PODZIELENIA

PODZIAŁ MAJĄTKU -WNIOSEK NAJWAŻNIEJSZE RZECZY

 

Zadzwoń