Home Podział Majątku Podział majątku w Sądzie?

Podział majątku w Sądzie?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Podział majątku

Podział majątku w Sądzie. W przypadku gdy małżonkowie są w konflikcie i nie umieją porozumieć się co do majątku, koniecznie zwróć się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Być może uda się mu porozumieć z drugim małżonkiem i jednak okaże się, że są szanse na szybki podział.

„Pani mecenas, nie mogę się z nim dogadać”

Moim klientom zawsze odpowiadam: „rozumiem, gdyby Pan/i mógł/a się porozumieć, to przecież nie byłoby rozwodu i podziału majątku. Teraz nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba działać”.

Co ja robię w takiej sytuacji?

W pierwszej kolejności piszę wezwanie, a następnie zaczynam z takim małżonkiem rozmawiać.

Tak to działa, małżonkowie (byli) nie porozumieją się, już to wiem. Kiedy do sprawy wchodzi pełnomocnik, ludzie zaczynają się otwierać i szukać rozwiązań.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dlatego głowa do góry.

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa. 

Podział majątku za porozumieniem stron jest najlepszą opcją nie tylko ze względu na prostotę takiego rozwiązania i brak ciągnących się sporów, ale także ze względu na wydatki.

Niestety przy procesie sądowym czas jest najgorszy. Składając wniosek do sądu o podział majątku musielibyśmy zapłacić 1000 zł.

Należy liczyć się także z kosztami związanymi z postępowaniem sądowym, takimi jak na przykład wynagrodzenie biegłego.

Więcej: Majątek – nierówny podział? Zaskoczę Cię!

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Podział majątku

Tu wydatki się jednak nie kończą. Jeśli chcemy, aby podział majątku był dla nas jak najbardziej korzystny, warto zatrudnić adwokata albo wybrać się do radcy prawnego.

W tej kwestii wszystko będzie zależeć od indywidualnych stawek prawnika.

Powiem szczerze – o ile uważam, że rozwód (bez orzekania o winie i gdy nie macie dzieci) można przeprowadzić bez pełnomocnika, to do spraw cywilnych – podziału majątku proponuję pomoc. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ możecie stracić dużo pieniędzy.

Do jakiego Sądu składać? – Podział majątku

W sprawie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami właściwy jest sąd miejsca położenia majątku, a jeżeli wspólność ustała przez śmierć jednego z małżonków – sąd spadku.

W każdym przypadku Sąd Rejonowy – bez znaczenia jest wartość majątku wspólnego.

Sądem właściwym będzie sąd, w okręgu którego znajduje się majątek wspólny. Jeśli majątek jest większy, a wchodzące w jego skład przedmioty znajdują się w różnych miejscach, to wnioskodawcy służy możliwość wyboru sądu, do którego złoży wniosek.

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa. 

Historia małżeńska z Warszawy

Pan o imieniu X chciał odejść od żony, gdyż nie chciał już z nią żyć. Żona chciała szantażować go, że nie pozwoli odejść, chyba że przepisze cały majątek – dom w Otwocku, mieszkanie na Mokotowie, mieszkanie w Wilanowie, działkę w Radości pod Warszawą. Pan X był skłonny to zrobić. Ale moment… Przecież wina w rozpadzie pożycia jest po stronie żony! Nie pozwoliłam mu tego rozstrzygnąć w ten sposób! Trzeba realnie patrzeć na sytuację! Efekt – równy podział majątku i rozwód bez orzekania o winie.

 

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa. 

 

Czytaj także:

PODZIAŁ MAJĄTKU – SPOSOBY PODZIELENIA

PODZIAŁ MAJĄTKU -WNIOSEK NAJWAŻNIEJSZE RZECZY

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]