Podział Majątku

Podział majątku w Sądzie ?

Podział majątku w Sądzie .

 

W przypadku gdy małżonkowie są w konflikcie i nie umieją porozumieć się co do majątku. Koniecznie zwróć się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika.

 

Być może uda się jemu porozumieć z drugim małżonkiem  i jednak są szansę na szybki podział.

Zawsze swoim klientów mówię:

“Pani mecenas, nie mogę się z nim dogadać”

“rozumiem, gdyby Pan/i mógł/a się porozumieć to przecież nie byłoby rozwodu i podziału majątku. Teraz nie ma co się zastanawiać tylko trzeba działać.

Co ja robie w takiej sytuacji ?

W pierwszej kolejności  pisze wezwanie a następnie zaczynam z takim małżonkiem rozmawiać.

Tak to działa, małżonkowie (byli ) nie porozumieją się już to wiem. Kiedy do sprawy wchodzi pełnomocnik ludzie zaczynają się otwierać i szukać rozwiązań.

Dlatego głowa do góry.

Dobry Adwokat od rozwodów – to podstawa. 

Podział majątku za porozumieniem stron jest najlepszą opcją nie tylko ze względu na prostotę takiego rozwiązania i brak ciągnących się sporów, ale także ze względu na wydatki.

Niestety przy procesie sądowym myśle, że czas jest najgorszy.  Składając wniosek do sądu o podział majątku musielibyśmy zapłacić 1000 zł.

Należy liczyć się także z kosztami związanymi z postępowaniem sądowym, na przykład: wynagrodzenie biegłego itp.

Tu wydatki się jednak nie kończą. Jeśli chcemy, aby podział majątku był dla nas jak najbardziej korzystny, warto zatrudnić adwokata, albo wybrać się do radcy prawnego.

W tej kwestii wszystko będzie zależeć od indywidualnych stawek prawnika.

Powiem szczerze, o ile uważam że rozwód (bez orzekania o winie i gdy nie macie dzieci) można przeprowadzić bez pełnomocnika.

To spraw cywilnych – podziału majątku proponuję  pomoc. Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta ponieważ możecie stracić dużo pieniędzy.

Do  jakiego Sądu składać? – Podział majątku

W sprawie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami właściwy jest sąd miejsca położenia majątku, a jeżeli wspólność ustała przez śmierć jednego z małżonków – sąd spadku.

W każdym przypadku Sąd Rejonowy- bez znaczenia jest wartość majątku wspólnego.

Sądem właściwym będzie sąd w okręgu, którego znajduje się majątek wspólny. Jeśli majątek jest większy, a wchodzące w jego skład przedmioty znajdują się w różnych miejscach, to wnioskodawcy służy możliwość wyboru sądu, do którego złoży wniosek.

 

Dobry Adwokat od rozwodów – to podstawa. 

Historia małżeńska  z Warszawy z Otwocka 

Pan o imieniu X chciał odejść od żony, gdyż nie chciał już z nią żyć. Żona chciała szantażować go, że nie pozwoli odejść chyba że przepisze cały majątek – Dom w Otwocku, mieszkanie na Mokotowie, mieszkanie w Wilanowie, działka pod Warszawą w Radości. – Pan X  był skłonny to zrobić. Ale moment……. Wina w rozpadzie pożycia jest po stronie żony ! Nie pozwoliłam mu w ten sposób rozstrzygać tego  ! Trzeba realnie patrzeć na sytuację ! Efekt – równy podział majątku i rozwód bez orzekania o Winie.

 

Dobry Adwokat od rozwodów – to podstawa. 

 

Czytaj także:

PODZIAŁ MAJĄTKU – SPOSOBY PODZIELENIA

PODZIAŁ MAJĄTKU -WNIOSEK NAJWAŻNIEJSZE RZECZY

 

Zadzwoń