Home rozwód Koronawirus Rozwód – Czy można złożyć pozew?

Koronawirus Rozwód – Czy można złożyć pozew?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Koronawirus Rozwód

Koronawirus Rozwód. „Chcę złożyć pozew o rozwód. Jestem z Warszawy. Chcę wskazać, iż pracuję jako informatyk i chciałabym rozwód online. Jak szybko się rozwieść? Czy sądy w Warszawie działają? Jest możliwość uzyskania aktu małżeństwa do rozwodu w Urzędzie Stanu Cywilnego? Czy może się pani zająć moim rozwodem?”.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Oczywiście, sądy funkcjonują, akt małżeństwa również można uzyskać i złożyć pozew. Nie ma problemu. Na termin i tak czekamy (5-6 miesięcy). Jestem ciekawa, jak kwarantanna wpłynie na małżonków i co będzie, kiedy skończy się pandemia. Myślę, że wtedy terminy będą długie. Dlatego jeżeli jest podjęta decyzja, nie ma na co czekać, tylko składać sprawę o rozwód do sądu.

Koronawirus Rozwód

 

Świadczę pomoc w zakresie spraw rodzinnych. Główna siedziba mojej kancelarii mieści się w Warszawie. Obsługuję klientów i pomagam w trudnym okresie życia – w sprawach roz­wo­do­wych, alimentacyjnych, w zakresie podziału majątku, alimentów, ogra­ni­czanie wła­dzy rodzi­ciel­skiej, pozba­wie­nie wła­dzy rodzi­ciel­skiej.

W Warszawie dużo spraw toczy się również w kwestii ustalenia kontaktów z dzieckiem.

Rozwód Warszawa – Ważne

Ważne jest to, że nie zawsze jest dopuszczalny rozwód. Przede wszystkim zależy to od tego, czy druga strona też chce rozwód.

Roz­wód nie jest dopusz­czal­ny w kilku sytuacjach. W pierwszej kolejności sąd bierze pod uwagę dobro dzieci. Nie udzieli nam rozwodu, jeśli stwierdzi sprzeczność z zasadami współżycia i uzna, że dobro dzieci jest zagrożone.

Ponadto rozwód jest niedopuszczalny, kiedy żąda go małżonek wyłącznie winny.

Koronawirus Rozwód

Rozwody bez orzekania o winie

A może rozwód z orzeczeniem o winie? Należy przede wszystkim ustalić nasz cel i wiedzieć, czego chce drugi małżonek. Dobrze przemyślmy konsekwencje naszej decyzji.

Spra­wa roz­wo­do­wa niesie za sobą bardzo dużo emocji i bólu. Dlatego koniecznie należy mieć ustalony szczegółowy plan działania. Najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy dwie strony chcą ugodowo załatwić sprawę i zgadzają się rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie.

Małżeństwo kończy się, kiedy Sąd rozstrzygnie sprawę wyrokiem. Jeżeli dwie strony chcą rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie, to świetnie. Niestety w większości spraw nie jest tak łatwo. Najczęściej o winę walczą kobiety. 

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Czy wziąć Adwokata?

Rozwód to niewątpliwie bardzo trudny okres. Ten czas wiąże się przede wszystkim ze stresem. Osobiście uważam, że adwokat w sprawie o rozwód jest konieczny. Należy ułożyć krok po kroku plan działania. Jak znaleźć adwokata do rozwodu? Zawsze mówię klientom, że jeżeli się zdecydują postawić na mnie, będzie mi bardzo miło. Mamy wolny rynek – masz prawo wyboru. Możesz wyszukać w internecie dowolnego adwokata („Adwokat rozwód Warszawa”, „Adwokat od rozwodów”, „Adwokat usługa rozwód”, „adwokat rozwód Warszawa”, „adwokat rozwód Warszawa” itp.). Przede wszystkim warto wybierać osoby, które się specjalizują w rozwodach. Dlaczego? Dlatego, że sprawy rodzinne wymagają dużego zaangażowania i doświadczenia. Zdecydowanie – rozwód to emocje. Dlatego empatia w sprawach rodzinnych jest ważna.

Koronawirus Rozwód

Roz­wód a dzieci. Kiedy łączą was sprawy majątkowe bądź dzieci, tym bardziej warto znaleźć adwokata od rozwodów do pomocy w rozwodzie. Dobry pełnomocnik ustali z tobą plan na rozwód i pomoże. 

Czasem warto też zwrócić się o pomoc do psychologa. Tak, rozwód to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, dlatego wsparcie drugiej osoby wydaje się niezbędne.

Ja jako adwokat od rozwodów świadczę pomoc prawną w trudnych sprawach w całej Polsce.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Wnuk prowadzi sprawy – rozwód, alimenty, kontakty z dziećmi, podział majątku w Warszawie. 

Koronawirus Rozwód

Rozwody

To jak skończy się małżeństwo, zależy od was – od małżonków.

Rozwód to też trudności psychologiczne. Mężczyźni inaczej przeżywają rozwód od kobiet. Najważniejsze, aby próbować znaleźć porozumienie.

Roz­wód bez orze­ka­nia o winie jest czasem najlepszy, jednak nie zawsze moż­li­wy.

Należy zauważyć, iż rozwód wiąże się z: alimentami, podziałem majątku, kontaktami z dzieckiem, opieką naprzemienną. Oczywiście, czasem rozwód z orzeczeniem o winie jest niezbędny. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Adwokat rozwodowy 

W tym może pomóc ci adwokat rozwodowy. Niewątpliwie to trudny czas.

W pierwszej kolejności konieczne, jest abyś miał podstawową wiedzę na temat rozwodów.

Dlatego niezbędne są:

  • Porada prawna
  • Ustalenie planu na rozwód
  • Ustalenie strategii rozwodowej
  • Negocjacje
  • Sporządzenie pism
  • Reprezentowanie przed Sądem

Koronawirus Rozwód

Jak wygląda sprawa rozwodowa?

Z rozwodami jest ciężko. Sprawy o rozwód są dość często.

Jak wygląda sprawa rozwodowa. Jakie pytania zadaje Sąd ?

Adwokat rozwodowy przygotuje Cię do pytań, jakie zadaje Sąd. Warto być przygotowanym do rozwodu, żeby po prostu nie przeżywać stresu przed rozprawą. Każdy adwokat, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych, będzie wiedział, co zrobić, jak was przygotować… Jeżeli sprawa się zbliża, a ty nie czujesz się pewnie, po prostu poproś swojego pełnomocnika o przygotowanie.

 

Przeczytaj więcej:

Pozew rozwodowy

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]