Home Podział Majątku Jaki podział majątku w Warszawie – Zaskoczę Cię!

Jaki podział majątku w Warszawie – Zaskoczę Cię!

by ADWOKAT MARTA WNUK
Podział majątku

Jaki podział majątku w Warszawie

Podział majątku w Warszawie. Co do zasady udziały małżonków w majątku pozostałym po ustaniu wspólności małżeńskiej są równe. Jednakże musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Jaki podział majątku w Warszawie – Można też inaczej 

Odstępstwo od tej zasady jest możliwe jedynie w przypadku łącznego zaistnienia dwóch przesłanek określonych w art. 43 § 2 i 3 k.r.o. Przede wszystkim pamiętaj, że „łącznego” to w tym przypadku słowo klucz.

Jaki podział majątku w Warszawie – Nierówny podział? Jakie przyczyny?

Może to być przyczynienie się małżonków do powstania majątku wspólnego w różnym stopniu lub istnienie ważnych powodów, które uzasadniają ustalenie nierównych udziałów.

Podział majątku

Sąd patrzy na całokształt starań każdego z małżonków o założoną przez nich rodzinę i zaspokojenie jej potrzeb (zarobki, osobiste starania czy gospodarują nimi należycie i nie trwonią ich w sposób lekkomyślny, np. na alkohol, zdrady).

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Nierówny podział

O stopniu przyczynienia się każdego z małżonków świadczą nie tylko osiągnięcia czysto ekonomiczne. Istotny jest nakład osobistej pracy przy wychowaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie.

Podział majątku – Nierówny podział – Kiedy mogę żądać?

Ważne powody – naganne postępowanie małżonka. Nie przyczynia się on do powstania dorobku stosownie do swych sił i możliwości zarobkowych, uchyla się od podejmowania pracy. Pamiętajmy o zbieraniu dowodów na tę okoliczność.

Czytaj więcej: Podział majątku w Sądzie?

Nierówny podział – Co na to Sąd Najwyższy?

Sąd Najwyższy wskazał, że otrzymanie przez jednego z małżonków korzyści z majątku wspólnego, do którego powstania się nie przyczynił, stoi w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego. (postanowienie z 22 września 1997 roku, III CKN 306/97).

Sąd sprawdza, w jakim stopniu ktoś  przyczynił się do powstania majątku wspólnego.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Nierówny podział – Trudna sprawa

Tak, w mojej ocenie z pewnością nie jest to łatwa sprawa, jednakże jeżeli masz o co walczyć, to tak rób.

Reasumując, dla ustalenia nierównych udziałów konieczne jest kumulatywne spełnienie dwóch przesłanek – różny stopień przyczyniania się małżonków do powstania majątku wspólnego i ważne powody przemawiające za odstąpieniem od zasady równych udziałów.

Rozwód z winy również ma znaczenie!

Naganne zachowanie wnioskodawcy w czasie trwania małżeństwa, które doprowadziło do rozkładu pożycia małżeńskiego z jego winy, a także brak dbałości o rodzinę, nakierowanie na zaspokajanie własnych potrzeb, wskazują jednoznacznie na uzasadnienie ustalenia nierównych udziałów.

 

O podziale pisałam więcej tutaj:

Nierówny podział majątku. 30% żona 70 % mąż

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]