Home alimenty Jaka wysokość alimentów? Jakie są wyroki?

Jaka wysokość alimentów? Jakie są wyroki?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Alimenty w jakiej wysokości

Jaka wysokość alimentów? Jakie alimenty zasądza Sąd?

Jaka wysokość alimentów? Oczywiście, wyroki są różne, a wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Moje najniższe alimenty to 400 zł, a najwyższe 14.500 złotych na jedno dziecko.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że alimenty budzą dużo emocji i niekiedy dochodzi to bardzo poważnych sporów w tym obszarze.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Przykładowy wyrok

Sąd zasądza od pozwanego na rzecz powoda alimenty w kwocie po 1000 zł (tysiąc złotych) miesięcznie płatne do rak powoda, poczynając od 25 listopada  2019 r., do 10-go dnia każdego miesiąca z góry, z ustawowymi odsetkami w razie opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

Sąd podwyższa alimenty ustalone od pozwanego na rzecz powódki w ugodzie zawartej z kwoty 320,00 złotych miesięcznie do kwoty 1200,00 zł (jeden tysiąc dwieście złotych) miesięcznie.

Więcej: Kalkulator Alimentów – ZRÓB TO!

Alimenty w jakiej wysokości

Jaka wysokość alimentów? Od czego zależy decyzja sądu?

Pamiętajmy, iż w myśl § 1 art. 135 kro zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.

W związku z tym rodzice, w zależności od swych możliwości, są obowiązani zapewnić dziecku środki do zaspokojenia zarówno jego potrzeb.

Przede wszystkim – jak orzeka sąd? Co bierze pod uwagę przy ocenie, które z potrzeb uprawnionego powinny być uznane za potrzeby usprawiedliwione?

Z jednej strony brać pod uwagę możliwości zobowiązanego, z drugiej zaś zakres i rodzaj potrzeb.

Ponadto będzie to mieć wpływ na rozstrzygnięcie, w jakiej mierze możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego będą wzięte pod uwagę przy oznaczaniu wysokości.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Konkludując, każde dziecko musi mieć zapewnione podstawowe warunki egzystencji w postaci wyżywienia zapewniającego jego prawidłowy rozwój fizyczny.

Jaka wysokość alimentów? Jak wyliczyć koszt utrzymania dziecka?

A zatem, czy muszę pokazywać paragony? Oczywiście najlepiej by było, gdybyś tak zrobiła, ale nie czekaj, tylko składaj pozew! Może się uda w późniejszym czasie dostarczyć sądowi. Reasumując – działaj!

Pokażę ci przykładową kalkulację. Na średnie miesięczne koszty utrzymania małoletniej składają się: Wyżywienie. – ok. 600,00 zł/m-c;, środki  czystości – ok. 100,00 zł/m-c;, Kultura, sport – ok. 100,00 zł/m-c;, Przedszkole   – ok. 300,00 zł/m-c; Dodatkowa opieka nad dzieckiem w trakcie choroby – ok. 350,00 zł/m-c; Lekarstwa, witaminy  – ok. 50,00 zł/m-c; Odzież – ok. 150,00 zł/m-c; Obuwie – ok. 100,00 zł/m-c; Wyposażenie pokoju –  ok. 50,00 zł/m-c; Wakacje ok. 50,00 zł/m-c; Święta  -ok. 50,00 zł/m-c; Leczenie stomatologiczne -ok. 25,00 zł/m-c; (rocznie 300 zł ) Udział w kosztach mieszkania – 500 zł./m-c.

Wydaje się proste, jednakże w praktyce oczywiście nie jest tak łatwo.

Reasumując, koszty utrzymania dziecka szacuje się na 2.425,00 zł miesięcznie.

Z adwokatem czy bez?

Zdecydowanie radzę podjąć współpracę z adwokatem.

Przede wszystkim jeśli zakładasz, że na rozprawie wszystko potoczy się bezproblemowo, to możesz być w dużym błędzie. Często okazuje się, że drugi małżonek zmienia stanowisko i na przykład domaga się wyższych alimentów. Zaskoczony?

W przypadku walki o pieniądze ludzie niewątpliwie użyją wszelkich możliwych chwytów, ponieważ nikt nie lubi płacić. W związku z tym sprawy o alimenty mogą trwać kilka lat… Dlatego też jeśli czujesz, że przed tobą batalia w sądzie, koniecznie poradź się prawnika.

 

Więcej:

Sprawa o alimenty – 10 rzeczy. Możesz się zaskoczyć, ile będzie płacił!

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]