Home rozwód Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Jak przygotować się do rozwodu

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej? Jakie dowody w sprawie?

„Żyjemy na wysokim poziomie. Sama edukacja syna to koszt ponad 10 tysięcy… Między mną a mężem często dochodziło do kłótni. W końcu mnie zdradził. Teraz chcę od niego wysokich alimentów. Co mam zrobić? Jak Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?”

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

_______________

Przygotowanie do sprawy rozwodowej

Rozwód bez orzekania o winie – Czy rozwód ugodowy ? Czy jednak wojna i orzekania o winie ? To wszystko ma ogromne znaczenie.

W pierwszej kolejności – zasada numer jeden skonsultuj się z dobrym prawnikiem do rozwodu i indywidualnie umówcie sytuację. Warto skorzystać z konsultacji .

Zasady na początek –  omów swoją sytuację z dobrym prawnikiem, podejmij właściwą decyzję, ułóż strategię, zaufaj kancelarii rozwodowej, szukaj rozwiązań, patrz na przyszłość

Wina bądź odstąpienie od winy

W przypadku orzekania o winie proces rozwodowy jest dość długi. Jeżeli między Państwem dochodzi do konfliktu czy zdrady, proponuję Pani opisać winę, jednak odstąpić od jej orzekania. Zatem potrzebujemy opisu zdarzeń, jakie miały miejsce w Państwa związku.

Jeżeli żyją Państwo na wysokim poziomie, należy to wykazać na przykład za pomocą zdjęć lub opisu sytuacji materialnej.

Jeśli doszło do zdrady, również należy uwzględnić ją w opisie, nawet jeżeli odstępujemy od orzekania o winie.

Ważne – Dowody w sprawie

Sprawy wygrywa się dowodami. Z tego względu do pisma warto załączyć materiał dowodowy, np. zdjęcie, z którego jednoznacznie wynika, iż pozwany przyznaje się do winy.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Alimenty Jak przygotować się do sprawy rozwodowej

W przypadku rozwodu bez orzekania o winie można żądać alimentów z tytułu niedostatku. Wówczas należy opisać swoją sytuację materialną.

W przypadku orzeczenia wyłącznej winy możemy liczyć na większe korzyści w zakresie finansów. Aby móc żądać alimentów, wystarczy, że nastąpi pogorszenie sytuacji materialnej.

Alimenty na dziecko 

Jeżeli żądamy alimentów na dziecko, które żyje na wysokim poziomie, musimy wykazać, iż jego koszty utrzymania są znaczne. Przykładowo wskazujemy, że dziecko chodzi do prywatnej szkoły – koszt 4000 zł, trenuje tenisa – 2000 zł, uczy się w Ameryce – 5000 zł. Łączny koszt edukacji – 11 tysięcy złotych. Każdy koszt należy udowodnić, załączając paragon, potwierdzenia przelewu itp.

Tak, opis naszej sytuacji materialnej jest kluczowy. Jeżeli chcemy sądowi pokazać, że żyjemy na wysokim poziomie, musimy przedstawić w sprawie wszystkie dowody. Tylko w ten sposób uwiarygodnimy fakt życia na wysokim standardzie.

Więcej: Sprawa o alimenty – 10 rzeczy. Możesz się zaskoczyć, ile będzie płacił!

Jaka jest sytuacja majątkowa małżonka?

Warto również pokazać sądowi, w jakiej sytuacji znajduje się małżonek.

Jeżeli pozwany posiada firmę, należy to opisać. Warto również zobowiązać pozwanego do przedłożenia wyciągów z kont oraz zobowiązać do wykazania rozliczenia rocznego.  Jeżeli zobowiązany, tj. ojciec dziecka, żyje na wysokim poziomie, opiszmy to. Przykład: „Pozwany studiuje na zagranicznej uczelni, a także posiada własną firmę, 3 luksusowe samochody oraz 2 apartamentowce”. Warto w tym celu przedłożyć przed Sądem zdjęcia na wykazanie statusu materialnego zobowiązanego.

Generalnie istotą jest pokazanie sądowi, na jakim poziomie Państwo żyjecie.

Więcej: 

Ile czeka się na alimenty w Warszawie?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]