rozwód

Ile trwa rozwód w Warszawie ? I ile kosztuje ?

Ile kosztuje rozwód  ?

W pierwszej kolejności w sprawie rozwodowej należy uiścić opłatę sądową – 600 zł. Tytułem – . Opłata od pozwu o rozwód. SĄD OKRĘGOWY WARSZAWA NUMER KONTA 

W praktyce koszt 150 zł. w przypadku gdy rozwód jest przeprowadzony za porozumieniem stron. Tak, q przypadku rozwodu bez orzekania o winie Sąd zwróci Ci 300 zł.,zaś drugi małżonek będzie zobowiązany do zwrotu na Twoją rzecz 150 zł.

A zatem finalnie – “ta” przyjemność będzie Ciebie kosztowała 150 zł., a nie 600 zł. 

Należy też pamiętać o możliwości złożenia wraz z pozwem wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych  – należy wówczas załączyć do pozwu oświadczenie o stanie rodzinnym i majątkowym  – W mojej ocenie ” co do zasady “nie warto gdyż znaczenie przedłuża postępowanie. 

 

Masz problem ? 

Napisz w komentarzu w czym mogę Ci pomóc ?

 

Oczywiście, jeżeli nie będzie porozumienia niniejsze koszty mogą znacznie wzrosnąć. W zależności od przebiegu sprawy należy się liczyć, że strony mogą ponosić koszty związane z przeprowadzaniem  dowodów  – np. opinii biegłych.

Ile kosztuje Adwokat ?  Każdy adwokat ma prawo ustalać wysokość swego wynagrodzenia według własnego uznania. Nie ma jednego cennika !

Mylne jest czasem wyobrażenie że Adwokat jest drogi. Jeżeli mówimy o rozwodzie bez orzekania o winie to ceny zaczynają się już od 2000 netto złotych. 

Od czego zależy ? Przede wszystkim od nakładu pracy i stopnia skomplikowania.

Cenny jest czas – A czas kosztuje. A zatem jeżeli nie ma kwestii spornych wówczas ten koszt jest niski, podczas gdy rozwód trwa 5 lat – koszty wzrastają.

Wybierając Adwokata do rozwodu – polecam w pierwszej kolejności umówić się na konsultację prawną – wtedy można poznać ceny.  Niekoniecznie na jedną konsultację- przecież możesz umówić się do 2- 3  i porównać – a przede wszystkim poznać ich i ich strategię na Twoją sprawę. To jest ważne !

Ile trwa rozwód w Warszawie ?

Średnio na termin czas oczekiwania około 7 miesięcy

Wszystko zależy – Wpływ na to ma kilka – który Sąd, do którego Sędziego sprawa została przydzielona !!! W jakim stylu chcecie przeprowadzić rozwód !

Mój rekord – 1,5 msc. w Warszawie od dnia złożenia pozwu. Jednakże są sposoby aby to przyspieszyć.

Co zrobić aby Sąd zasądził szybko alimenty ?

Uwaga: Możesz żądać udzielenia Zabezpieczenie np. Szybkie Alimenty, Kontakty z dzieckiem – Art. 7301. Uprawnienie do złożenia wniosku o udzielenie zabezpieczenia- § 1. Udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona lub uczestnik postępowania, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.

Jakie dokumenty potrzebuje do rozwodu ?

Jakie dokumenty są potrzebne do rozwodu? Należy  obowiązkowo załączyć odpis skrócony aktu małżeństwa, a jeżeli małżonkowie posiadają małoletnie dzieci – odpisy skrócone aktów urodzenia tych dzieci.  Oczywiście, istotne są również inne dowody w sytuacjach spornych – np. dot. Alimentów. Wówczas trzeba w sposób rzetelny wykazać koszty z tym związane.

ZOBACZ WIDEO YOUTUBE 

_________________________________________________________________

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń