Home rozwód Ile trwa rozwód w Warszawie? Ile kosztuje?

Ile trwa rozwód w Warszawie? Ile kosztuje?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Ile trwa rozwód w Warszawie

Ile kosztuje rozwód?

Ile trwa rozwód w Warszawie? W pierwszej kolejności w sprawie rozwodowej należy uiścić opłatę sądową – 600 zł tytułem „Opłata od pozwu o rozwód”. SĄD OKRĘGOWY WARSZAWA NUMER KONTA 

W praktyce koszt to 150 zł w przypadku, gdy rozwód jest przeprowadzony za porozumieniem stron. Tak, w przypadku rozwodu bez orzekania o winie sąd zwróci Ci 300 zł, zaś drugi małżonek będzie zobowiązany do zwrotu na Twoją rzecz 150 zł. A zatem finalnie ta „przyjemność” będzie Cię kosztowała 150 zł, a nie 600 zł

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Ile trwa rozwód w Warszawie

Należy też pamiętać o możliwości złożenia wraz z pozwem wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych  – należy wówczas załączyć do pozwu oświadczenie o stanie rodzinnym i majątkowym. W mojej ocenie co do zasady nie warto, gdyż znacznie przedłuża to postępowanie. 

 

Masz problem? 

Napisz w komentarzu, w czym mogę Ci pomóc.

 

Oczywiście jeżeli nie będzie porozumienia, niniejsze koszty mogą znacznie wzrosnąć. W zależności od przebiegu sprawy należy się liczyć, że strony mogą ponosić koszty związane z przeprowadzaniem dowodów – np. opinii biegłych.

Ile kosztuje adwokat? Każdy adwokat ma prawo ustalać wysokość swego wynagrodzenia według własnego uznania. Nie ma jednego cennika!

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Mylne jest czasem wyobrażenie, że adwokat jest drogi. Jeżeli mówimy o rozwodzie bez orzekania o winie, to ceny zaczynają się już od 2000 zł netto. 

Od czego zależy koszt? Przede wszystkim od nakładu pracy i stopnia skomplikowania.

Cenny jest czas – a ten kosztuje. A zatem jeżeli nie ma kwestii spornych, wówczas ten koszt jest niski, jednakże jeśli rozwód trwa 5 lat – koszty wzrastają.

Wybierając adwokata do rozwodu polecam w pierwszej kolejności umówić się na konsultację prawną – wtedy można poznać ceny. Niekoniecznie na jedną konsultację – przecież możesz umówić się do 2-3 adwokatów  i porównać, a przede wszystkim poznać ich strategię na Twoją sprawę. To jest ważne!

Ile trwa rozwód w Warszawie?

Średni czas oczekiwania na termin to około 7 miesięcy.

Wpływ na to ma kilka czynników – który Sąd, do którego sędziego została przydzielona sprawa, w jakim stylu chcecie przeprowadzić rozwód…

Mój rekord to półtora miesiąca w Warszawie od dnia złożenia pozwu. Są sposoby, aby to przyspieszyć.

Co zrobić, aby Sąd zasądził szybko alimenty?

Uwaga: Możesz żądać udzielenia zabezpieczenia, np. szybkie alimenty, kontakty z dzieckiem – Art. 7301. Uprawnienie do złożenia wniosku o udzielenie zabezpieczenia- § 1. Udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona lub uczestnik postępowania, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.

Jakie dokumenty do rozwodu?

Jakie dokumenty są potrzebne do rozwodu? Należy obowiązkowo załączyć odpis skrócony aktu małżeństwa, a jeżeli małżonkowie posiadają małoletnie dzieci – odpisy skrócone aktów urodzenia tych dzieci.  Oczywiście istotne są również inne dowody w sytuacjach spornych – np. dotyczących alimentów. Wówczas trzeba w sposób rzetelny wykazać koszty z tym związane.

ZOBACZ WIDEO YOUTUBE 

_________________________________________________________________

W przypadku wątpliwości umów się na konsultację z dobrym adwokatem od rozwodów! Razem ułożycie plan na rozwód.

 

Przeczytaj więcej:

Jak przygotować się do rozwodu?

 

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]