Home rozwód Decyzja o rozwodzie – i co dalej?

Decyzja o rozwodzie – i co dalej?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Decyzja o rozwodzie - i co dalej?

Decyzja o rozwodzie – i co dalej? Już wiesz, że trwanie waszego małżeństwa nie ma sensu. Ty się męczysz i twój małżonek też. Często jest tak, że ludzie nie chcą w to wierzyć i kontynuują małżeństwo, mimo że źle się układa. Nagle ktoś kogoś poznaje i zakochuje się…

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Dla tej osoby jest się w stanie zrobić wszystko. I wtedy podejmujecie decyzję o tym, żeby rozwiązać małżeństwo. Niekiedy można znaleźć w sobie siłę i powiedzieć STOP.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Wtedy również przychodzą obawy – co z dziećmi, co z majątkiem i z kredytami? Jak rozpocząć cały proces? Rozwód to niewątpliwie trudny czas i musicie wiedzieć, że za każdą decyzją idą działania.

Często pytacie mnie, czy mówić małżonkowi o tym, że jest osoba trzecia? Chcecie powiedzieć: „Słuchaj, odchodzę, bo kocham kogoś innego. Sorry”. Osobiście uważam, że prawda jest najważniejsza. Ale prawda niestety boli.

Decyzja o rozwodzie a zaburzenia osobowości

Czasem warto zaoszczędzić komuś bólu. Dlatego też należy otwarcie powiedzieć, że chce się rozwiązać małżeństwo i załatwić wszelkie formalności. Oczywiście najlepiej zrobić to z pomocą pełnomocnika.

Zdarza się, że to adwokat rozmawia z drugim małżonkiem. Kilka razy zdarzyło mi się, gdy musiałam powiedzieć takiej osobie: „Miło Pana poznać, żona chce rozwodu, jestem jej pełnomocnikiem”. I to nie są żarty! My prawnicy niekiedy mamy taką dodatkową rolę…

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Decyzja o rozwodzie – i co dalej?

Należy mieć plan na rozwód

Pamiętaj, iż rozwód to trudny czas. Jeżeli powzięliśmy taką decyzję, to trzeba podjąć odpowiednie działania. Mamy dwie możliwości – porozumieć się albo walczyć. Jeżeli planujesz rozwód  należy dobrze zaplanować strategię. Decyzja musi być wspólna.

Rozwód z osobą chorą 

Najtrudniejsze są rozwody, kiedy po drugiej stronie jest małżonek cierpiący na zaburzenia osobowości /chorobę psychiczną.

Dla przykładu – jest osobą chorą, która mimo wielu sygnałów odmawia leczenia. Należy wskazać, iż  często zgodnie z zaleceniami osoba powinna być pod regularną kontrolą lekarza.

Rozwód a zaburzenia 

Zaburzenia osobowości są różne. Żona jednego z moich klientów cierpiała na syndrom Otella. Syndrom Otella jest zaburzeniem psychopatycznym polegającym na odczuwaniu patologicznej zazdrości. Jest to obsesyjna zazdrość wynikająca z bardzo niskiej samooceny powódki. Taka osoba niszczy wszystkie relacje wokół siebie. W takim przypadku konieczna jest interwencja psychoterapeuty.

Należy zauważyć, iż zaburzenia często mają swoją historię. Dla przykładu – żona mojego klienta miała bardzo trudne dzieciństwo, gdyż rodzice nadużywali alkoholu i zdradzali się. Dodatkowo była ofiarą gwałtu, jednakże obecnie się tego wypiera. Dlatego, kiedy związała się z pozwanym, mężczyzną wykształconym, szukała w nim każdej niedoskonałości. Mimo że wydała bardzo duże pieniądze na detektywów i sprzęty nagrywające, nigdy nic na męża nie znalazła!!!

Decyzja o rozwodzie – i co dalej?

Powody powstawania zaburzeń osobowości są zróżnicowane i należy rozpatrywać je indywidualnie. Często trzeba udowodnić przed Sądem, że osoba jest zaburzona.

Życie z osobami, które cierpią na zaburzenia osobowości, jest niezwykle trudne. Dlatego też nic dziwnego, że rozwody z nimi to istny rollercoaster. Nigdy nie wiadomo, czego można się po takiej osobie spodziewać…

Decyzja o rozwodzie - i co dalej?

Rozwód a majątek

Zachęcam również do ustalenia już na tym etapie kwestii związanych z waszym majątkiem.

Nie lubię sytuacji, kiedy zostawiam małżonków z nierozwiązanymi sprawami. Podział majątku bywa skomplikowany, o czym już pisałam chociażby w poniższym artykule.

Przede wszystkim pamiętaj, żeby do rozprawy przygotować się z pomocą dobrego adwokata. Nie warto działać na własną rękę, ponieważ można wiele stracić…

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]