Home rozwód Czy można uniknąć rozwodu?

Czy można uniknąć rozwodu?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Czy można uniknąć rozwodu

Czy można uniknąć rozwodu? 💒🏦🏫 Bardzo często przychodzą do mnie małżonkowie i mówią, że nie chcą rozwodu. Co mogą zrobić? Jak uniknąć rozwodu?

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Czy są jakieś skuteczne metody na zatrzymanie rozwodu?

Tak – „skuteczne” to słowo klucz. Zasada szczególnej ochrony rodziny wyraża się zarówno w art. 18 i 71 Konstytucji RP, jak i w wielu przepisach KRO.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Jak zatrzymać rozwód?

Znam sposoby.

Czy można uniknąć rozwodu?

Po pierwsze

Trzeba być małżonkiem niewinnym, a drugi z małżonków musi być uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Wtedy można odmówić zgody na rozwód i na tej podstawie wnosić o oddalenie powództwa o rozwód w całości.

Druga skuteczna metoda

Nie ustały więzi małżeńskie. Kochasz małżonka? Współżyjecie ze sobą? Razem mieszkacie? Dla orzeczenia rozwodu rozkład pożycia małżeńskiego musi być nie tylko zupełny, lecz także trwały. Trwałość rozkładu pożycia można stwierdzić dopiero, gdy rozkład jest już zupełny.

Dlatego jeżeli są szanse na uratowanie waszego małżeństwa, walcz! Przede wszystkim warto skierować sprawę do mediacji.

Więcej: Ile trwa rozwód w Warszawie? Ile kosztuje?

Czy można uniknąć rozwodu? Rozwód a dzieci

Pamiętaj – rozwód to jedno. Osobną kwestią są dzieci.

Z dzieckiem się oczywiście nie rozwiedziesz.

Rodziców wiąże bowiem z dzieckiem stosunek rodzinno-prawny niezależnie od tego, czy ich samych łączy związek małżeński, czy też dziecko pochodzi z ich faktycznego pożycia fizycznego.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Art. 18 Konstytucji RP – małżeństwa, rodziny macierzyństwa i rodzicielstwa jako wartości (dóbr) chronionych, oznacza, że rodzina jako grupa społeczna, również niemałżeńska, znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej.

Czy można uniknąć rozwodu

Aby sąd orzekł o rozwodzie, konieczne jest stwierdzenie trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżonków. Jednakże orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, jeżeli wskutek rozwodu miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci oraz z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

 

Więcej: Pozew o rozwód. Nie chcę rozwodu. Co zrobić?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]