Home alimenty Alimenty w Warszawie

Alimenty w Warszawie

by ADWOKAT MARTA WNUK
Szybki ślub i szybki rozwód

Alimenty w Warszawie

Alimenty w Warszawie. Nie pozwól, abyś została bez pieniędzy na dzieci! Często z różnych względów odpuszczamy, bo nie chcemy się kłócić. Uważamy, że partner to psychopata, więc odpuszczamy. Ten wpis chciałabym oprzeć na historii pewnej klientki…

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Alimenty w Warszawie

Przede wszystkim uważam, że opieka naprzemienna jest dobra pod warunkiem, że rodzice są zgodni, a dziecko jest małe. Jednakże w niektórych sytuacjach absolutnie nie jest ona korzystnym rozwiązaniem. Dlatego każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie i wziąć pod uwagę sytuację rodzinną stron. Wobec tego trzeba się zastanowić, co w waszej sytuacji jest najlepsze. Kiedy dziecko zostaje z mamą, to ty jako matka musisz pamiętać o zabezpieczeniu zarówno swojego interesu, jak i dziecka.

Pamiętaj, że alimenty nie są jakimś prezentem – są one obowiązkiem drugiego rodzica. Dlatego tak ważne jest właściwe wyliczenie, aby móc wskazać, ile tak naprawdę kosztuje dziecko (na mojej stronie znajdziesz kalkulator alimentów).

Mąż manipuluje dzieckiem?

Wracając do historii… Moja klientka z uwagi na to, że mąż znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, pewnego dnia postanowiła odejść.

Niestety nie miała wystarczająco dużo siły, by zostawić męża. Ten kryzys małżeński trwał kilka lat. Znalazła w pracy przyjaciela, z którym nawiązała rozmowę. Ten fakt oczywiście został wykorzystany przez męża, który jeszcze bardziej zaczął stosować swoje techniki manipulacji. Zaczął również manipulować córką. Powtarzał jej, że mama jest zła, ponieważ ma kochanka, to ona rozbije rodzinę i to przez nią córka nie będzie miała normalnego domu. Nagle córka zaczęła się buntować i nie chciała spędzać czasu z matką.

Kiedy moja klientka w końcu podjęła decyzję o rozstaniu, pojawiły się wątpliwości – co z dzieckiem? Jak odejść od męża-psychopaty? Co zrobić, aby uwolnić się z toksycznego związku? Jak walczyć, gdy mąż manipuluje dzieckiem? Nagle pojawił się szereg wątpliwości, jak dalej żyć i co zrobić.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Alimenty w Warszawie – walka z mężem

Moja klientka miała wsparcie ze strony swojego nowego partnera, jednakże mąż odgrażał się, że zrobi wszystko, aby zabrać dziecko i rozbić jej szczęście. Podczas konsultacji poprosiłam ją, żeby zweryfikowała, czy jej mąż nie ma kochanki. Oczywiście okazało się, że on też nie był święty… W obliczu tej sytuacji córka niestety została bardzo zmanipulowana przez ojca. Trzeba było dołożyć wielu starań, by odzyskać z nią więź. Niestety, ojciec wielokrotnie powtarzał córce, że czeka ich rozwód, ponieważ matka tak zadecydowała i to ona rozbiła rodzinę. Chociaż na początku moja klientka czuła się winna, to przecież okazało się, że on też kogoś ma.

Wtedy też podjęli decyzję o opiece naprzemiennej. Uznali, że najlepiej będzie, jeśli podzielą się córką po połowie. Po kilku miesiącach oficjalnie wyszło na jaw, iż ojciec stosował przemoc psychiczną i fizyczną względem mojej klientki. W tym sam czasie budował związek z inną kobietą. Jego zachowania były niewłaściwe z uwagi na fakt, iż był hipokrytą. Sam zdradzał od wielu lat i manipulował córką, a o wszystko obwiniał żonę. Wyobraźcie sobie, że opieka naprzemienna nie trwała zbyt długo…

Kiedy wyszło na jaw, iż ojciec od kilku lat zdradza matkę, córka zaczęła patrzeć na rodziców na równi. Okazało się, że dobro wraca. Córka była zła na ojca za to, że od wielu lat oszukiwał rodzinę i manipulował nią. Zrozumiała, iż tak naprawdę za rozpad pożycia małżeńskiego rodzice ponoszą winę po połowie. Dokonała wyboru, z kim chce zostać. Wybrała matkę. Powiedziała, że chce się spotykać z ojcem, jednakże nie chce mieszkać naprzemiennie, ponieważ ma swoje życie i chce mieć jedno centrum życiowe. Wybrała matkę i jej partnera, którzy to na początku zostali odrzuceni, bo ojciec manipulował córką. Dlatego pamiętajcie – dobro wraca.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Alimenty 🎥 

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Alimenty w Warszawie 

I o co chodzi z tymi alimentami? Planując opiekę naprzemienną ustalili, że on będzie płacił żonie 500 zł tytułem wyrównania kosztów. W pozostałych kosztach miał zaś partycypować po połowie. Pamiętajcie, że jeżeli wasza sytuacja rodzinna się zmienia, wówczas wszystkie kwestie związane z dziećmi są zmienne. A zatem kwestie związane z wysokością alimentów, kontaktami i władzą można w każdej chwili zmienić w Sądzie Rejonowym.

Dlatego też jeżeli doszło do istotnej zmiany okoliczności, należy składać do Sądu Rejonowego wniosek w zakresie zmiany kontaktów. Istotne jest również złożenie pozwu o alimenty, aby sąd zasądził odpowiednią ich wysokość. Ile mogę spodziewać się alimentów? Oczywiście to wszystko zależy od tego, ile kosztuje dziecko. W Warszawie kwota alimentów zaczyna się od 1000 zł. Oczywiście w innych miastach kwoty są niższe i oscylują w granicach 700 zł w górę.

Potrzebujesz pomocy? Adwokat Ci pomoże.

Jeżeli masz problem, to koniecznie udaj się do specjalisty. Trzeba mieć bardzo dobrą strategię procesową.

Nazywam się Marta Wnuk i od kilku lat pomagam kobietom i mężczyznom przejść przez trudny etap w życiu, jakim są sprawy sądowe. Trzymam za ciebie mocno kciuki i za to, aby twoja sytuacja się ułożyła. Jeżeli czytasz ten wpis, to podejrzewam, że jesteś w trudnej sytuacji życiowej i zastanawiasz się, co dalej. Jeśli masz problem i chcesz skorzystać z pomocy prawnej, to zapraszam cię do kancelarii. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Musisz odnaleźć właściwą drogę w życiu.

Jakie alimenty?

Przykład.

Warszawa – on lekarz stomatolog ona branża IT – 4000 zł.

Otwock – on przedsiębiorca z branży IT (informatyk programista ) zarobki 30.000 zł – alimenty 1200 zł.

Mińsk Mazowiecki – oboje stanowisko urzędnik państwowy pensja ok. 4000 zł – alimenty 1000 zł.

 

Przeczytaj więcej:

Sprawa o alimenty – 10 rzeczy. Możesz się zaskoczyć, ile będzie płacił!

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]