alimenty

Alimenty w jakiej wysokości ? Jakie są wyroki

Alimenty w jakiej wysokości

Alimenty. Godne uwagi – Alimenty w jakiej wysokości Sąd zasądza?

Oczywiście, że Wyroki są różne wszystko zależy od sytuacji. Moje najniższe alimenty 400 zł. najwyższe 14.500 złotych na jedno dziecko.

Przede wszystkim, musisz wiedzieć że alimenty budzą dużo emocji między ludźmi i niekiedy jest  cieżko.

 

Dla przykładu z ostatniego tygodnia kilka wyroków?

Dla przykładu. Sąd zasądza. W punkcie pierwszym.  Zasądza od pozwanego  na rzecz powoda  alimenty w kwocie po 1000 zł (tysiąc złotych) miesięcznie płatną do rak powoda, poczynając od dnia 25 listopada  2019 r., do dnia 10-ego każdego miesiąca z góry, z ustawowymi odsetkami w razie opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat.

 

Kolejna sprawa o o podwyższenie alimentów. Jaki wyrok ?

Dla przykładu. Sąd Podwyższa alimenty ustalone od pozwanego  na rzecz powódki w ugodzie zawartej  z kwoty 320,00 złotych miesięcznie do kwoty 1200,00 zł (jeden tysiąc dwieście złotych) miesięcznie.

Alimenty w jakiej wysokości

Pamiętajmy, iż w myśl § 1 art. 135 kro zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.

W związku z tym rodzice, w zależności od swych możliwości, są obowiązani zapewnić dziecku środki do zaspokojenia zarówno jego potrzeb fizycznych.

Przede wszystkim jak orzeka sąd ? Co bierze pod uwagę ? Przy ocenie, które z potrzeb uprawnionego powinny być uznane za potrzeby usprawiedliwione.

W związku z tym należy z jednej strony brać pod uwagę możliwości zobowiązanego, z drugiej zaś zakres i rodzaj potrzeb.

Nadto, będzie to mieć wpływ na rozstrzygnięcie, w jakiej mierze możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego będą wzięte pod uwagę przy oznaczaniu wysokości.

 

Konkludując,  każde dziecko musi mieć zapewnione podstawowe warunki egzystencji w postaci wyżywienia zapewniającego jego prawidłowy rozwój fizyczny.

 

Alimenty w jakiej wysokości

A zatem, czy muszę pokazywać paragony ? Najlepiej tak, ale nie czekaj tylko składaj pozew !!!!!!!!!!Może się uda w późniejszym czasie dostarczyć sądowi. Reasumując działaj !

Dla przykładu. Pokaże ci przykładową kalkulację. Na średnie miesięczne koszty utrzymania małoletniej składają się tj.Wyżywienie. – ok. 600,00 zł/m-c;,środki  czystości – ok. 100,00 zł/m-c;, Kultura, sport – ok. 100,00 zł/m-c;, Przedszkole   – ok. 300,00 zł/m-c;Dodatkowa opieka nad dzieckiem w trakcie choroby – ok. 350,00 zł/m-c; Lekarstwa, witaminy  – ok. 50,00 zł/m-c; Odzież – ok. 150,00 zł/m-c;Obuwie – ok. 100,00 zł/m-c; Wyposażenie pokoju –  ok. 50,00 zł/m-c;Wakacje ok. 50,00 zł/m-c; Święta  -ok. 50,00 zł/m-c; Leczenie stomatologiczne -ok. 25,00 zł/m-c; (rocznie 300 zł ) Udział w kosztach mieszkania – 500 zł./m-c

Wydaje się proste ? W praktyce nie jest tak łatwo.

Reasumując, koszty utrzymania dziecka szacuje się na 2.425,00 zł miesięcznie

Z Adwokatem czy bez 

Zdecydowanie Tak !!!!

Prawdopodobnie, zakładasz że będzie wszystko dobrze ale uwierz mi często stanowiska się zmieniają i nie jest tak łatwo.  Zdarzają się sytuację, iż przychodzi na rozprawę druga strona wraz z pełnomocnikiem i zmienia stanowisko.

Dla przykładu chce  jeszcze więcej alimentów niż myślałeś.  Albo w drugą stronę że nie będzie płacił/a ani grosza. ZASKOCZENIE ?  Zdecydowanie tak jest często. 

Pamiętaj, Jak chodzi o pieniądze to zawsze są emocje. I wiesz co ? I tutaj dopiero jest WOJNA ! Nikt nie lubi płacić.

Prawdopodobnie nie masz doświadczenia z Sądem ale uwierz mi niekiedy sprawy o alimenty trwają latami. Z pewnością musisz bardzo dobrze się do tego przygotować, żebrać dowody, porozmawiać z prawnikiem.

Konkludując, jak skontaktować się ze mną ?Cennik

Niekiedy wystarczy konsultacja telefoniczna godzina żeby wiedzieć na czym się stoi. 

Resumując, powodzenia.

Niewątpliwie będzie dobrze

Adwokat Marta Wnuk  

Jeżeli masz pytana i potrzebujesz wsparcia napisz.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń