alimenty

3.000 zł alimentów? Mało czy dużo?👮‍♀🏤🏣🏦

Alimentów nie unikniesz. Wyróżniamy kilka sytuacji, kiedy alimenty mogą zostać zasądzone. W pierwszej kolejności rodzice płacą na rzecz dzieci. Tak – wszyscy wiemy, że dzieci kosztują.

Potrzeby rodziny

Co to jest zaspokojenie potrzeb rodziny?

Oboje małżonkowie zobowiązani są przyczyniać się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek założyli. Potrzeby rodziny obejmują zarówno utrzymanie, jak i wychowanie dzieci. A więc koszty wspólne związane z utrzymaniem rodziny to wydatki na rodzinę. 

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Jaka wysokość alimentów?

Alimenty na zaspokojenie potrzeb rodziny, zasądzające są najczęściej, gdy jeden z małżonków opuszcza i zostawia rodzinę.

W jakiej wysokości? Wszystko zależy od kosztów utrzymania i możliwości zarobkowych.

Sąd, ustalając wysokość kosztów utrzymania, kierować się będzie zasadą równej stopy życiowej małżonków, kosztami rodziny i możliwościami zarobkowymi.

Alimenty na rzecz dziecka

W jakiej wysokości? To bardzo dobre pytanie! W ostatniej sprawie udało się zasądzić dla dziecka mojej klientki 11.600 zł. Tak, ponad 10.000 tysięcy złotych! Wracając do pytania – czy 3000 zł to dużo? Są sytuacje, gdy alimenty wynoszą 500 zł, ale raczej należą one do rzadkości.

O wysokości alimentów oczywiście dużo już pisałam. Pisałam również, jak ich wysokość wyliczyć – Alimenty Wysokość alimentów – od czego zależy ?   Być może nigdy tak naprawdę nie liczyliśmy kosztów dziecka. Kiedy w końcu przychodzi ten moment, okazuje się, że wydatki związane z dzieckiem są naprawdę zaskakujące!

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Alimenty na rzecz małżonka

W sprawie o rozwód sąd może zasądzić alimenty na rzecz małżonka niewinnego. Tak – jest możliwość zasądzenia od małżonka winnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Inna jest sytuacja, gdy sąd rozwiązał małżeństwo bez orzekania o winie lub orzekł winę obojga stron  Rozwód z winy obu stron-  Kiedy jest to możliwe ? Czy to moja wina ?

Jaki warunek?

Jeżeli rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej, sąd może na żądanie małżonka niewinnego orzec alimenty. Sprawa sądowa jest skomplikowana, dlatego czasem nie warto oszczędzać pieniędzy i czasu na prawnika. Konsultacja telefoniczna to koszt 150 zł. Niekiedy konsekwencje mogą być bolesne – w szczególności dla Twojej kieszeni…

Dlatego w pierwszej kolejności warto przemyśleć wydatki związane z dzieckiem. Należy to zrobić dobrze!

 

Poniżej tabelka do wyliczenia kosztów związanych z dzieckiem:

 

 

Jak ma na imię Twoje dziecko ?  Jakie masz dowody?
Udział w kosztach związanych z mieszkaniem (1/3 kwoty wynajmu, czynszu administracyjnego oraz 1/3 opłat za prąd, wodę) 1616 zł Dowód:
Obiady w szkole 277,00 zł Dowód:
Zajęcia dodatkowe 165 zł – angielski Dowód:
Szkoła -czesne 1800 Dowód:
Składki klasowe, szkoła (przybory szkolne, książki, zeszyty) 135,00 zł Dowód:
Kieszonkowe 140,00 zł Dowód:
Udział w paliwie 50,00 zł Dowód:
Wyżywienie 800,00 zł – Dowód:
Witaminy 25,00 zł Dowód:
Odzież i obuwie 100,00 zł Dowód:
Kosmetyki, środki higieny 50,00 zł Dowód:
Wyjazdy – wakacje, ferie zimowe 100,00 zł Dowód:
Kino, wyjścia na miasto, atrakcje 100,00 zł Dowód:
Telefon komórkowy 55,00 zł Dowód:
Opieka medyczna i stomatologia 99,00 zł Dowód:
Łącznie: _________  

 

Niekiedy alimentów nie unikniesz, ale od Ciebie zależy, ile będziesz płacił. Dlatego przygotowując się do rozprawy zadbaj o przygotowanie dowodów związanych z wydatkami na dziecko. 

 

Więcej:

Alimenty po rozwodzie  !

Zabezpieczenie alimentów ! Co zrobić żeby było szybciej.

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.