Home alimenty 3.000 zł alimentów? Mało czy dużo?

3.000 zł alimentów? Mało czy dużo?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Alimentów

Przede wszystkim pamiętaj, że alimentów nie unikniesz. Wyróżniamy kilka sytuacji, kiedy alimenty mogą zostać zasądzone. W pierwszej kolejności rodzice płacą na rzecz dzieci. Tak – wszyscy wiemy, że dzieci kosztują.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Potrzeby rodziny

Co to jest zaspokojenie potrzeb rodziny?

Oboje małżonkowie zobowiązani są przede wszystkim przyczyniać się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek założyli. Potrzeby rodziny obejmują zarówno utrzymanie, jak i wychowanie dzieci. W związku z tym koszty wspólne związane z utrzymaniem rodziny to wydatki na rodzinę. 

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Jaka wysokość alimentów?

Alimenty na zaspokojenie potrzeb rodziny, zasądzające są najczęściej, gdy jeden z małżonków opuszcza i zostawia rodzinę.

W jakiej wysokości? Wszystko oczywiście zależy od kosztów utrzymania i możliwości zarobkowych.

Sąd, ustalając wysokość kosztów utrzymania, kierować się będzie zasadą równej stopy życiowej małżonków, kosztami rodziny i możliwościami zarobkowymi.

Ile dostanę alimentów na rzecz dziecka?

W jakiej wysokości? To bardzo dobre pytanie! W ostatniej sprawie udało się zasądzić dla dziecka mojej klientki 11.600 zł. Tak, ponad 10.000 tysięcy złotych! Wracając do pytania – czy 3000 zł to dużo? Są sytuacje, gdy alimenty wynoszą 500 zł, ale raczej należą one do rzadkości.

O wysokości alimentów oczywiście dużo już pisałam. Pisałam ponadto, jak ich wysokość wyliczyć – Alimenty Wysokość alimentów – od czego zależy?  Być może nigdy tak naprawdę nie liczyliśmy kosztów dziecka. Kiedy w końcu przychodzi ten moment, okazuje się, że wydatki związane z dzieckiem są naprawdę zaskakujące!

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Alimenty na rzecz małżonka

Ponadto pamiętajmy, iż w sprawie o rozwód sąd może zasądzić alimenty na rzecz małżonka niewinnego. Tak – jest oczywiście możliwość zasądzenia od małżonka winnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Inna jest jednakże sytuacja, gdy sąd rozwiązał małżeństwo bez orzekania o winie lub orzekł winę obu stron.

Więcej: Rozwód z winy obu stron 

Ile dostanę alimentów? Jaki warunek?

Jeżeli rozwód pociąga za sobą ponadto istotne pogorszenie sytuacji materialnej, sąd może na żądanie małżonka niewinnego orzec alimenty. Sprawy sądowe są niewątpliwie skomplikowane i złożone. Dlatego też uważam, że czasem nie warto oszczędzać pieniędzy i czasu na prawnika. Konsultacja telefoniczna to koszt 150 zł. Niekiedy konsekwencje mogą być bolesne – w szczególności dla Twojej kieszeni, w związku z czym radzę skierować się do doświadczonego adwokata.

Przede wszystkim najpierw warto przemyśleć wydatki związane z dzieckiem. Należy to oczywiście zrobić dobrze i dokładnie!

 

Poniżej tabelka do wyliczenia kosztów związanych z dzieckiem:

 

 

Imię dziecka Dowody
Udział w kosztach związanych z mieszkaniem (1/3 kwoty wynajmu, czynszu administracyjnego oraz 1/3 opłat za prąd, wodę)1616 zł
Obiady w szkole277,00 zł
Zajęcia dodatkowe165 zł – angielski
Szkoła -czesne1800
Składki klasowe, szkoła (przybory szkolne, książki, zeszyty)135,00 zł
Kieszonkowe140,00 zł
Udział w paliwie50,00 zł
Wyżywienie800,00 zł –
Witaminy25,00 zł
Odzież i obuwie100,00 zł
Kosmetyki, środki higieny50,00 zł
Wyjazdy – wakacje, ferie zimowe100,00 zł
Kino, wyjścia na miasto, atrakcje100,00 zł
Telefon komórkowy55,00 zł
Opieka medyczna i stomatologia99,00 zł
Łącznie:_________ 

 

Oczywiście musisz pamiętać, że niekiedy alimentów nie unikniesz, jednakże od Ciebie zależy, ile będziesz płacił. Dlatego przygotowując się do rozprawy przede wszystkim zadbaj o przygotowanie dowodów związanych z wydatkami na dziecko. 

W przypadku pytań i wątpliwości oczywiście zapraszam do kontaktu z kancelarią!

 

Więcej:

Alimenty po rozwodzie!

Zabezpieczenie alimentów! Co zrobić, żeby było szybciej.

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]