Adwokat rozwód Warszawa

Adwokat rozwód Warszawa

JAK POMAGAMY

Masz problem ? Domyślam się, że skoro to czytasz to potrzebujesz Adwokata ? Czeka Cię sprawa ? Rozwód, Alimenty, kontakty z dziećmi  czy podział majątku ?

Rozwody Warszawa.

Często zastanawiamy się gdzie szukać pełnomocnika aby pomógł nam przy rozwodzie. Zastanawiamy się czy dzwonić po znajomych czy szukać w Internecie. Na pewno musisz wiedzieć jedno –   specjalizacja jest ważna i należy szukać adwokata lub radcy prawnego który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Rozwody są trudne. Są to sprawy gdzie wymagają ogromnej wiedzy specjalistycznej  z zakresu prawa cywilnego a dodatkowo do tych spraw w chodzi bardzo dużo emocji.

Prawnik od rozwodów

Twój Prawnik od rozwodów musi mieć logiczne myślenie aby pomóc ci poukładać swoje sprawy. Należy się zastanowić czy chcesz rozwód bez orzekania o winie czy z orzekaniem. A jeżeli chcesz orzekać o winie czy to ma sens.

Prawnik do rozwodu musi Tobie uświadomić o konsekwencjach prawnych wynikających z twoich działań. Patrząc na rozwód trzeba się również zastanowić co z majątkiem małżeńskim jeżeli taki jest. Oczywiście w mojej ocenie należy patrzeć na to szerzej czyli brać pod uwagę rozwód, podział majątku, i kwestie związane z dziećmi – Alimenty i kontakty. Są to rzeczy ważne i istotne.

Dla przykładu co z tego że będziesz miał szybko rozwód jak nie uregulujesz kwestii związanych z dziećmi albo z majątkiem. A te sprawy będą ciągnąć się przez najbliższe 6 lat.  Przecież możesz zrobić podział majątku w formie aktu notarialnego i nie musisz czekać aż uprawomocni się wyrok rozwodowy.

Rozwody w Warszawie

Często pytacie mnie ile trzeba czekać na termin w Warszawie. Powiem szczerze że to zależy w którym sądzie będziecie mieli rozprawę zgodnie z właściwością z uwagi na miejsce zamieszkania. Twój rozwód może odbyć się w sądzie Okręgowym w Warszawie na Alejach Solidarności albo na ulicy Poligonowej.  Dla przykładu Wola, Żoliborz, Śródmieście, Mokotów, Ochota to zgodnie z właściwością twój rozwód będzie się odbywał w Sądzie Okręgowym w Warszawie na Alejach Solidarności. Natomiast dla przykładu jeżeli mieszkasz na Pradze, Grochowie, Wawrze, radości, Otwocku, to twój rozwód będzie odbywał się już w innym sądzie w sądzie Okręgowym dla pragi gdzie sąd mieści się na ulicy Poligonowej.

Moja Kancelaria mieści się na tyłach Sądu Okręgowego w Warszawie.  Często przed sprawą również się spotykam z klientami pod kancelarią albo w kancelarii gdzie mamy możliwość jeszcze przed rozprawą omówić kilka kwestii związanych z rozwodem.

 

Z poważaniem,Adwokat Marta Wnuk✅Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu: ☎ tel.: +48691512933 📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Adwokat

Dlatego jeśli chcesz pomocy ode mnie to proponuję tobie abyś napisał do mnie maila albo zadzwonił wtedy umówimy się na spotkanie. Jeżeli chodzi o termin, to najszybszy rozwód jaki przeprowadziłam to udało mi się przeprowadzić w ciągu dwóch miesięcy. Jednakże są rozwody które ciągną się latami to wszystko oczywiście zależy od sytuacji w jakiej się znajdujesz. Pytanie zasadnicze czy drugi Małżonek chce współpracować czy nie. Czy jest szansa Rozwód za porozumieniem stron czy jednak ktoś chce walczyć.

Również ma znaczenie czy macie dzieci oraz to czy jest konflikt między wami w tym obszarze

 

Adwokat rozwód Warszawa

Często zastanawiamy się jak wygrać sprawę rozwodową. W tym miejscu chciałabym się zastanowić czy w ogóle jest coś takiego jak wygrana sprawa o rozwód. Zdarza się że podczas konsultacji klienci mnie pytają ile spraw  pani wygrała? Żeby móc powiedzieć że coś wygrywamy to musimy mieć określony cel i wiedzieć w co tak naprawdę gramy.

Adwokat rozwodowy

Jednakże jeżeli chcemy wygrać sprawę rodzinną w sądzie To musimy mieć bardzo dobry materiał dowodowy. Dowody to właśnie nimi wygrywa się sprawy w sądzie. Nawet najlepszy adwokat nic nie wygra jeżeli nie dostarczy mu właściwych dowodów.  A zatem żeby wygrać sprawę rozwodową to trzeba przede wszystkim mieć bardzo dobrą strategię procesową.

Należy zaplanować rozwód od początku do końca.

Istotną rzeczą prze rozwodzie i jest to jakie masz dowody ? Najlepszym dowodem są np. sprawozdanie detektywa na okoliczność zdrady. Jednakże to wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znaleźliście. I pytanie co chcecie udowodnić. Jeżeli twierdzicie że Małżonek cię zdradził to pokaż dowód na tą okoliczność. Jeżeli twierdzisz że Małżonek cię oszukiwał I dla przykładu zaciągał zobowiązania bez twojej wiedzy to również zdobądź materiał dowodowy i pokaż to sądowi.

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Adwokat rozwód Warszawa

Należy pamiętać że kiedy walczymy i naszą kartą przetargową jest dziecko to nieświadomie możemy krzywdzić dzieci. Dzieci są najważniejsze. Dlatego też jeżeli będą widzieć spór rodziców może to spowodować że w przyszłości będą miały problemy z budowaniem relacji. Większość Opinii które czytałam gdzie zdiagnozowane były zaburzenia osobowościowe podłoże było w historii – traumy z dzieciństwa.

Zdecydowanie nie polecam państwu w takich sprawach działać na własną rękę i nie konsultować sprawy rozwodowej z pełnomocnikiem. Mamy przekonanie iż usługi prawnicze są drogę jednakże nie jest to prawdą.

Możesz wysłać bezpłatnie zapytanie do Wybranych pełnomocników którzy zajmują się sprawami rodzinnymi i zapytać się o wycenę.

Adwokat rozwód Warszawa

Dlatego też uważam że w niektórych sprawach konieczne jest  to jest żeby zobrazować sądowi sytuacji.  Ważne – aby twój pełnomocnik profesjonalny był zaangażowany w sprawie i podpowiadał ci co możesz zdobyć i konieczne jest to aby składał ten materiał dowodowy do sprawy. Najczęściej Wybiera się świadków i oni zeznając w sądzie nadane okoliczności, najczęściej opowiadają to co wiedzą i to co działo się w rodzinie. Jednakże niekiedy świadek może zostać uznany za niewiarygodne dlatego też moje ocenie nie jest to silne dowód.

Dlatego też proponuję ci abyś dobrze przygotował się do sprawy rozwodowej.

Cyt; „kiedy kłamiesz jesteś jak aktor w teatrzyku kukiełkowych.”

Adwokat rozwód Warszawa

Rozwód to zdecydowanie trudny czas. Jak złożyć pozew o rozwód ?✅☎✅.

Musimy wiedzieć że rozwód to trudny czas. Wydaje nam się że mamy świadków a okazuje się zupełnie inaczej. Sprawa o rozwód . Świadkowie kłamią ? Zdecydowanie będzie to trudny czas, jednakże można wyjść z niego.

 

Dzieci rozwód 

Musimy pamiętać że w sytuacji kiedy mamy dziecko i zostawiamy małżonka na rzecz innej osoby to osoba która została zdradzona będzie miała mnóstwo wątpliwości-  „jak będzie życie po rozwodzie wyglądało”. W szczególności będzie miało miejsce zjawisko które potocznie określa się pies ogrodnika. A zatem nawet jeżeli przez wiele lat byliście niezgodnym małżeństwem i oboje chcieliście rozwodu to w momencie kiedy małżonek zostaje pozostawiony to jest skrzywdzona/y.

Rozwody w Warszawie a dzieci 

Dodatkowo dużo wątpliwości dotyka też obszaru związanego z dziećmi. Wtedy zastanawiamy się co będzie z naszymi dziećmi jak będzie wyglądało życie po rozwodzie oraz czy Kochanek bądź kochanką będą miały Kontakty z dziećmi i czy będzie wpływ na ich wychowanie. Dlatego też zdarzają się sytuacje gdy osoba pozostawiona walczy  o dzieci gdyż nie chcę aby nowa osoba przejęła proces wychowawczy nad dziećmi.I czy jest to uzasadnione czy nie? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, jednak że dość często zdarzają się sytuacje w których to nowa osoba manipuluje życiem rodzinnym, wprowadza zakazy, eskaluje problem, chcę mieć wpływ na wychowanie dzieci.

Rozwód Adwokat radzi – Spokojnie !

Dlatego uważam że równowaga jest najlepsza. Czeka Cie rozwód – Spokojnie.  Dzięki równowadze można osiągnąć spokój i zrozumieć drugiego człowieka. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest czas aby zrozumieć to co się stało w życiu. Zrozumieć fakt iż pewne drzwi muszą zostać zamknięte były nowe zostały otwarte. To pewien etap w życiu który należy rozwiązać oraz iść do przodu.

To co zauważyłam też na konsultacjach to fakt kiedy przychodzi osoba z doradcą są to różni doradcy ktoś z rodziny mama, tata, Kochanek, kochanka i one tak naprawdę prowadzą rozmowę z adwokatem, mówią za nich co jak ma przebiegać ten proces rozwodowy. Powiem szczerze że jestem pełnomocnikiem który mówi otwarcie iż nie chce rozmawiać z osobą trzecią gdyż osobą właściwą do rozmowy jest właśnie ten Małżonek który ma problemu. Czy to jest sprawa o rozwód czy inna sprawa rodzinna tj. ustalenie kontaktów, sprawa o Alimenty, sprawa władzę rodzicielską dla mnie najważniejsza jest osoba która jest stroną. Dlaczego?

Zauważyłam przez wiele lat swojego swojej obserwacji że intuicję w sprawach rodzinnych jest bardzo istotna.

Rozprawa rozwodowa w Warszawie 

Ten moment kiedy przed tobą rozprawa rozwodowa i zastanawiasz się jak się zachować, co mówić, i czy sąd rozwiąże wasze małżeństwo przez rozwód. W tym obszarze jest bardzo dużo wątpliwości gdyż strony najczęściej dosyć mocno stresuje się tą datą. Musicie Szanowni państwo wiedzieć że to wszystko zależy czy chcecie rozwód bez orzekania o winie czy z orzekaniem, oraz czy inne kwestie są uzgodnione.

Rozprawa sądowa

Rozprawa może trwać 5 min a może trwać pięć lat albo na nawet jeszcze dłużej. Ja osobiście najdłuższą sprawę rozwodową jaką miałam właśnie trwała około pięciu lat. Z informacji od moich kolegów i koleżanek wiem że mieli dłuższe sprawy sądowe.  Jeżeli czeka was rozwód bez orzekania o winie a pozostałe kwestie są już omówione (alimenty, kontakty ) i w tym zakresie jest porozumienie to w mojej ocenie nie ma obaw do tego aby się martwić. 

Rozwód za porozumieniem

Rozprawa w trybie porozumienia stron. Jeżeli nie macie dzieci i chcecie oboje rozwodu za porozumieniem stron, a nie występują żadne przesłanki wyłączające możliwość rozwiązania małżeństwa przez rozwód to sąd jest zobowiązany uwzględnić wasze życzenie. 

Rozprawa rozwodowa

A zatem rozprawa rozwodowa w przypadku bez orzekania o winie będzie bardzo krótka. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak gotowy zestaw pytań. Na podstawie swojego doświadczenia mogę państwu zaproponować kilka pytań które może sąd wam zadać.Jak wygląda sprawa rozwodowa. Jakie pytania zadaje Sąd ?

Zupełnie inaczej wygląda rozprawa kiedy macie dzieci i w tym obszarze jesteście skonfliktowani. Najczęściej Spór rodziców dotyczy wysokości alimentów Alimenty – Wysokość alimentów – od czego zależy ? oraz określania kontaktów Jak wygląda sprawa o kontakty ?‼‼‼ .

Sprawa rozwodowa a dzieci 

Dlatego też może się zdarzyć że na pierwszej rozprawie rozwodowej nie zostanie zakończone wasze małżeństwo gdyż sąd będzie musiał ustalić jeszcze inne okoliczności związane z wysokością alimentów oraz z ustaleniem kontaktów. Dla przykładu, sąd zobowiązuje stronę do przedstawienia aktualnych zaświadczeń o zarobkach. Gdyż dla przykładu matka dzieci żąda 2000 złotych na każde dziecko co daje łącznie 4000 zł zaś ojciec dzieci uważa że jest to kwota zawyżona i nie zgadza się na Alimenty w wysokości 4000 zł to należy kwestionować tą wysokość -podważyć koszty utrzymania dzieci, oraz wyjaśnić sądowi dlaczego nie zgadza się na taką wysokość oraz odpowiednio to uzasadnić.

Rozwód z wyłącznej winy

 Zdarza się częstokroć, że małżonek, który czuje się zdradzony za wszelką cenę dąży do orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy drugiego małżonka. Czy Warto ?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z konsekwencjami.

W praktyce, mimo ewidentnego zawinienia po stronie współmałżonka, nie decyduje się zabiegać o orzeczenie jego winy w rozkładzie pożycia.  Dlaczego ? Gdyż nie chcą ciągnąć tego kilka lat, powoływać świadków i boją się ewentualnej swojej winy.

Pamiętajmy, iż rozwiązanie małżeństwa poprzez rozwód z wyłącznej winy jednej ze stron niesie za sobą doniosłe skutki( alimenty ).

Alimenty a rozwód

Alimenty. Jeśli poszukują Państwo kompleksowych rozwiązań w tym zakresie to zapoznaj się szczegółowo z poniższymi twierdzeniami.

Rozwód a alimenty –  alimenty dla dziecka, alimenty na rzecz małżonka Obowiązek alimentacyjny polega na regularnym dostarczaniu środków utrzymania przez osobę zobowiązaną na rzecz dziecka albo innej osoby.Do płacenia alimentów najczęściej są zobowiązani rodzice względem dziecka.

 

Adwokat alimenty — zakres usług

W zakresie alimentów oferuje klientom kompleksową pomoc. Każdy z adwokatów i radców prawnych pracujących w Kancelarii:

  • reprezentuje klientów w postępowaniach o alimenty przed sądem;
  • przygotowuje wszelkie pisma procesowe, w tym pozwy o alimenty na dziecko;
  • udziela porad prawnych.

Gwarantuję Klientom pełne wsparcie na każdym etapie starań o przyznanie alimentów.

Alimenty  . Zdecydowanie pieniądze są ważne. Dzieci kosztują. Najczęściej zgłaszacie się do mnie gdyż nie macie wiedzy jak wyliczyć alimenty. Alimenty wysokość – Ile alimentów 1500 złotych czy 2500 zł. ? Sprawa o alimenty jest niezwykle skomplikowana. Alimenty wysokość –  Ile alimentów 1500 złotych czy 2500 zł. ?

Adwokat Warszawa Dzieci

Kontakty z dziećmi 

 

Zdarza się tak, że dzieci są przedmiotem walki. Czasem strony nawet nie mają świadomości że walczą.

Zgłaszacie się do mnie i zastanawiacie jak po rozwodzie wychowywać dziecko. Warto rozważyć opiekę pół na pół Opieka naprzemienna –  Dziecko pól na pół. Niekiedy taka forma wychowania nie jest dobra. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujecie. Niekiedy pytacie mnie czy trzeba regulować kontakty ? Co do zasady nie. Adwokat od kontaktów- Nie chce regulować kontaktów z dzieckiem ?☎☎☎

Adwokat podział majątku 

Jeżeli w trakcie związku małżeńskiego zdobyliście majątek to koniecznie przeanalizuj poniższe wpisy. Warto abyś był dobrze do tego przygotowany.  Dlatego najlepiej umówić się na konsultacje aby przeanalizować Twoją sytuacje i ustalić plan działania.

Musimy pamiętać, iż nie zawsze podział jest pół na pół. Nierówny podział majątku. 30% żona 70 % mąż. Niewątpliwie sprawy o podział majątku są trudne, niekiedy trwają kilka lat. Dlatego ważne aby spróbować znaleść możliwość porozumienia się .

W związku z tym, warto zapoznać się jak podzielić majątek. Jak podzielić majątek w Sądzie ? Od czego zacząć..📧📧🏦

 

Zdecydowanie dobrze żeby był plan i strategia. Ty musisz wiedzieć co jest krok po kroku żeby mieć pewność i czuł/a się spokojny. 

 

W związku z tym, należy każdą historię – sprawę poznać i wtedy można więcej coś powiedzieć i ustalić krok po kroku.

 

Adwokat rozwód Warszawa

Opinie o mojej Kancelarii

 

Adwokat rozwód Warszawa

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl